ԱԺ պատգամավորին պատկանող ռեստորանում կրակոցներից վիրավորվել է Տարոնիկի գյուղապետը, զոհվել՝ նույն գյուղի 22-ամյա բնակիչը. Shamshyan.com 01/06/2016   12:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ այսօր՝ հունվարի 6-ին, կրակոցներ են հնչել Արմավիրի մարզում: Ժամը 00:40-ի սահմաններում Վաղարշապատի հիվանդանոցից ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ մահացած վիճակում իրենց մոտ է տեղափոխվել Արմավիրի մարզի Տարոնիկ գյուղի բնակիչ, 22-ամյա Արամ Տիգրանի Կարապետյանը: Պարզվել է, որ Ա. Կարապետյանը մահացել է հրազենից արձակված կրակոցներից:
Կայքը հայտնում է նաև, որ նույն օրը, ժամը 02:30-ի սահմաններում, ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են, որ Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել Արմավիրի մարզի Տարոնիկ գյուղի բնակիչ, 35-ամյա Արմեն Արարատի Խլղաթյանը: Վերջինս հրազենային վնասվածք է ստացել ձախ ազդրի շրջանում:
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ նույն օրը, ժամը 00:10-ի սահմաններում, մի խումբ անձինք եղել են Երևան-Էջմիածին ավտոճանապարհին գտնվող «Մուսալեռ» ռեստորանային համալիրում, որտեղ էլ անհայտ անձը հրազենով կրակոցներ է արձակել Ա. Կարապետյանի և Ա. Խլղաթյանի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով Ա. Կարապետյանը մահացել է, իսկ Ա. Խլղաթյանը՝ վիրավորվել: Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է 9 մմ տրամաչափի 3 պարկուճ և 1 գնդակ:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ վիրավոր Ա. Խլղաթյանը Տարոնիկի գյուղապետն է, իսկ «Մուսալեռ» ռեստորանային համալիրը պատկանում է ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Գրիգորյանին:

Стрельба произошла в ресторане депутата армянского парламента: один человек погиб, ранен глава села Тароник - Shamshyan.com 01/06/2016 12:36 | Криминальная хроника
Один человек погиб и еще один ранен в результате стрельбы в принадлежащем депутату Национального Собрания Армении ресторанном комплексе в Армавирской области, сообщает Shamshyan.com.
6 января в 00:40 из больницы Вагаршапата в местный отдел Полиции поступил сигнал о том, что к ним уже мертвым был доставлен 22-летний житель села Тароник Арам Карапетян. Выяснилось, что А. Карапетян погиб от огнестрельного ранения.
Как сообщает СМИ, в тоt же день Полиция и следственный отдел выяснили, что в Университетскую клиническую больницу №1 Еревана с огнестрельным ранением левого бедра госпитализирован 35-летний житель села Тароник Армен Хлгатян. На месте происшествия обнаружены 3 гильзы калибра 9мм. и одна пуля.
Полицейские и следователи также установили, что в тот же день, примерно в 00:10 группа лиц находилась в расположенном на автомагистрали Ереван-Эчмиадзин ресторанном комплексе “Мусалер”, где неизвестный открыл огонь из огнестрельного оружия по А. Карапетяну и А. Хлгатяну, в результате чего А. Карапетян скончался, а А. Хлгатян – получил ранение.
По данным источника издания, А. Хлгатян – глава села Тароник, а ресторанный комплекс “Мусалер” принадлежит депутату НС Гранту Григоряну.