Ըստ հաղորդման՝ կեղծվել են թիվ 04/05 ընտրատեղամասում կազմակերպված հանրաքվեի արդյունքները 12/24/2015   14:50  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
ՀՔԾ լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ՝ «Ընդդեմ իրավական կամայականության» հասարակական կազմակերպության փաստաբան Քրիստինա Գևորգյանը հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ին տեղի ունեցած Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի արդյունքների ամփոփման ընթացքում թիվ 04/05 ընտրական տեղամասի հանձնաժողովի կողմից կեղծվել են քվեարկության արդյունքները:
«Ընդդեմ իրավական կամայականության» հասարակական կազմակերպության փաստաբան Քրիստինա Գևորգյանի հաղորդման հիման վրա՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 150-րդ հոդվածով հարուցված քրեական գործն ընդունվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ:
18:10 18/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՇիրակի մարզային քննչական վարչությունում ստացվել է ևս 2 քրեական գործ՝ հարուցված այլ անձի փոխարեն քվեարկելու դեպքերի առթիվ
16:48 18/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀարուցվել են նոր քրեական գործեր՝ ընտրախախտումների վերաբերյալ ահազանգերի հիման վրա
12:59 18/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԴիտորդի լիազորությունների իրականացմանը բռնությամբ խոչընդոտելու գործը ՀՔԾ վարույթում է
19:25 17/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՀՀ դատախազությունում ուսումնասիրվել է ընտրական իրավունքի իրացմանը խոչընդոտելու վերաբերյալ 487 տեղեկատվություն. հարուցվել է 38 քրեական գործ
12:56 17/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԱրաբկիրի 3 տեղամասերում հանրաքվեի քվեարկության արդյունքները կեղծելու դեպքերի առթիվ քրեական գործեր են հարուցվել

ССС Армении расследует дело о фальсификации результатов голосования на одном из участков в ходе конституционного референдума 12/24/2015   15:36  |  Конституционные реформы
Специальная следственная служба Армении приняла к своему производству дело о фальсификации результатов голосования на участке №04/05 в ходе конституционного референдума, сообщает пресс-служба ведомства.
Как отмечается сообщении ССС, адвокат общественной организации “Против правового произвола” Кристина Геворкян сообщила, что в ходе подведения итогов прошедшего 6 декабря с.г. референдума по реформе Конституции Армении на участке № 04/05 УИК сфальсифицировала результаты голосования.
“Возбужденное на основе заявления Кристины Геворкян в следственном отделе по административному району Арабкир Следственного комитета Армении уголовное дело по статье 150 УК РА, поступило в производство Специальной следственной службы. Следствие продолжается”, - говорится в сообщении.