Վարդգես Գասպարիի կողմից տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքը խոչընդոտելու գործը ՀՔԾ վարույթում է 12/17/2015   11:08  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
2015 թվականի  դեկտեմբերի 6-ին Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի ընթացքում Երևանի թիվ 9/15  տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահը հաղորդում է տվել այն մասին, որ թիվ 9/16 տեղամասի դիտորդ Վարդգես Գասպարին թիվ 9/15 տեղամասում պարբերաբար ամղկել է, հայհոյել, իր վարքագծով խոչընդոտել է տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքին և մասնակցող անձանց լիազորությունների իրականացմանը։
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, թիվ 9/15 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքների իրականացմանը խոչընդոտելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործն ընդունվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ:
20:52 14/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀանրաքվեի ընթացքում խախտումների վերաբերյալ ՀՀ քննչական կոմիտեի վարույթում քննվում է 10 քրեական գործ

ССС Армении приняла к своему производству дело о воспрепятствовании работе УИК на референдуме, фигурантом по которому проходит Вардгес Гаспари 12/17/2015   11:28  |  Конституционные реформы
Дело о воспрепятствовании работе участковой избирательной комиссии в ходе референдума по реформе Конституции Армении, фигурантом по которому проходит гражданский активист Вардгес Гаспари, поступило в производство Специальной следственной службы Армении.
Как сообщает пресс-служба ведомства, 6 декабря 2015 года от председателя участковой избирательной комиссии № 9/15 поступило сообщение, согласно которому наблюдатель на участке № 9/16 Вардгес Гаспари периодически шумел на участке № 9/15, нецензурно выражался и своим поведением препятствовал работе участковой избирательной комиссии и участникам в осуществлении своих полномочий.
"Специальная следственная служба приняла к своему производству возбужденное следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван уголовное дело по части 1 статьи 149(Воспрепятствование осуществлению избирательного права, работе избирательных комиссий или осуществлению своих полномочий лицом, участвующим в выборах) Уголовного кодекса РА.. Предварительное расследование продолжается”, - говорится в сообщении.