Գյումրիի ոճրագործությունը աղանդավորական եկեղեցու անդամ լինելու հետևա՞նքն է. «Ժողովուրդ» 11/19/2015   09:24  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ի հաղորդմամբ՝ Ավետիսյանների ընտանիքի յոթ անդամների սպանության գործով մեղադրյալ, ՌԴ ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի զինվոր Վալերի Պերմյակովի գործը առաջիկա օրերին կուղարկվի Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան:
Լրատվամիջոցին հայտնի դարձավ, որ տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչները նախաքննության ավարտից հետո մի քանի միջնորդություններ էին ներկայացրել:
«Մասնավորապես, միջնորդել են, որ ստուգվի այն հանգամանքը, թե արդյոք ինչ-որ կրոնական կազմակերպության անդամ լինելը կարո՞ղ էր դրդել Պերմյակովին գնալ այդ քայլին:
Հիշեցնենք, որ ողբերգությունից հետո հայտնի դարձավ, որ Վալերի Պերմյակովի հայրը` Պավել Պերմյակովը, «Հույս, հավատ, սեր» աղանդավորական եկեղեցու հոգևոր հովիվն է: Մեր տեղեկություններով՝ նախաքննության ընթացքում այս հանգամանքի վրա ուշադրություն չի դարձվել»,- գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ 19.11.15թ. համարում:
09:42 20/10/2015  |  Մամուլ«Վախենում եմ նայեմ Վալերիի աչքերի մեջ ու հասկանամ, որ հենց նա է այդ դաժանության հեղինակը». «Իրավունք»
19:46 16/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊերմյակովին առաջադրվել է նոր մեղադրանք. նախաքննությունն ավարտված է
19:29 16/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՊերմյակովի նկատմամբ ստի դետեկտորի տվյալները շատ դեպքերում համընկնում են գործի տվյալների հետ
17:52 16/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՊերմյակովի մեղադրանքը խստացվել է եւ հայտարարվել նախաքննության ավարտի մասին
17:15 16/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Երեխաներն ինձ համար ծաղիկներ են ընդհանրապես, և ես շատ եմ սիրում երեխաներին». Պերմյակով
14:39 16/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊերմյակովի մեղադրանքը պետք է փոփոխվի. գտնում են տուժող կողմի ներկայացուցիչները

”Жоховурд”: Убийство семьи в Гюмри могло быть следствием членства Пермякова в секте? 11/19/2015 11:06 | Пресса
Дело российского военнослужащего Валерия Пермякова, обвиняемого в убийстве семьи Аветисянoв в Гюмри, в ближайшие дни будет нaправлено в суд общей юрисдикции Ширакской области Армении, пишет газета ”Жоховурд”.
Как стало известно изданию, представители правопреемников потерпевших после завершения предварительного следствия представили ряд ходатайств. В частности, одно из них касалось проверки версии, могло ли участие Пермякова в какой-либо религиозной организации толкнуть его на этот шаг.
СМИ напоминает, что после убийства стало известно, что отец Валерия Пермякова является духовным наставником секты “Вера, надежда, любовь”. По сведениям издания, в ходе предварительного следствия данному обстоятельству не уделили внимания.