Էքստրասենսի սպանության մեջ մեղադրվողը հացադուլը շարունակում է 11/03/2015   13:01  |  Քրեական խրոնիկոն
«6-րդ զգայարան» հաղորդման էքստրասենս Անի Մաջնունյանի սպանության մեջ մեղադրվող Մուշեղ Մխիթարյանը 13 օր է գտնվում է հացադուլի մեջ:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցն այդ մասին տեղեկացավ ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանից:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ Մուշեղ Մխիթարյանը հացադուլն սկսել էր դեռևս հոկտեմբերի 12-ից, սակայն հոկտեմբերի  21-ին հացադուլը դադարեցնելու մասին դիմում է գրել, սակայն ժամեր անց,  նորից վերսկսելու մասին է դիմում գրել:
Մուշեղ Մխիթարյանը բողոքում է իր քրեական գործից:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 5-ին իր բնակարանի ննջարանի հատակին հայտնաբերվել է էքստրասենս Անի Մաջնունյանի դին՝ կտրող-ծակող առարկայով պատճառված բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներով։
Նրա դիակի վրա արձանագրվել է 58 վնասվածք։ Իսկ նրա սպանության մեջ մեղադրվող Մուշեղ Մխիթարյանը առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում:
Նախաքննության հիմնական վարկածներից մեկն ավազակության նպատակով կատարված սպանությունն է, քանի որ էքստրասենսի տունն ամբողջությամբ տակնուվրա է արված եղել։
Մուշեղ Մխիթարյանն առաջադրված մեղադրանքում իրեն մեղավոր չի ճանաչում:
09:02 10/09/2015  |  ՄամուլԱնի Մաջնունյանի սպանության գործով միակ վկան բացառիկ մանրամասներ է պատմել. «Հրապարակ»

Обвиняемый в убийстве известного экстрасенса в Ереване уже 13-й день проводит голодовку 11/03/2015   13:24  |  Криминальная хроника
Мушег Мхитарян, обвиняемый в убийстве известного экстрасенса, участницы популярной телепередачи “Шестое чувство” Ани Маджнунян, уже 13-й день проводит голодовку.
Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил начальник отдела по связям с общественностью Управления уголовных исполнительных учреждений Минюста РА Гор Глечян.
Мхитарян с 12-го октября проводит голодовку в знак протеста против заведенного в отношении него уголовного дела.
Мхитарян 21-го октября написал заявление о прекращении голодовки, однако спустя некоторое время вновь заявил об ее возобновлении.
Мушегу Мхитаряну было предъявлено обвинение по пункту восьмому части второй статьи 104 (убийство, сопряженное с разбоем). В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Мхотарян не признет себя виновным в предъявленном ему обвинении.