Էքստրասենսի սպանության մեջ մեղադրվողը չի կողմնորոշվում՝ հացադուլը դադարեցնի՞, թե՞ շարունակի 10/23/2015   14:31  |  Քրեական խրոնիկոն
«6-րդ զգայարան» հաղորդման էքստրասենս Անի Մաջնունյանի սպանության մեջ մեղադրվող Մուշեղ Մխիթարյանը ցայտնոտի մեջ է.  չի կողմնորոշվում՝ հացադուլը դադարեցնի՞,  թե՞ շարունակի:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանից տեղեկացավ, որ Մուշեղ Մխիթարյանը հոկտեմբերի 21-ին հացադուլը դադարեցնելու մասին դիմում է գրել, սակայն որոշ ժամանակ անց, նորից վերսկսելու մասին է դիմում գրել:
Գոռ Ղլեչյանից տեղեկացանք, որ կալանավորի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
Հիշեցնենք, որ Մուշեղ Մխիթարյանը հացադուլի մեջ է գտնվում հոկտեմբերի 12-ից և բողոքում է իր քրեական գործից:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, օգոստոսի 5-ին իր բնակարանի ննջարանի հատակին հայտնաբերվել է էքստրասենս Անի Մաջնունյանի դին՝ կտրող-ծակող առարկայով պատճառված բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներով։
Նրա դիակի վրա արձանագրվել է 58 վնասվածք։ Իսկ նրա սպանության մեջ մեղադրվող Մուշեղ Մխիթարյանը առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում:
19:31 17/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԷքստրասենսի սպանության մեջ մեղադրվող Մուշեղ Մխիթարյանի կալանքի որոշումը բողոքարկվել է. Արտակ Գարոյան
13:17 11/08/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԷքստրասենսի սպանության մեջ մեղադրվողի կալանքի որոշումը կբողոքարկվի. փաստաբան

Обвиняемый в убийстве известного экстрасенса в Ереване не может определиться: продолжать голодовку или прекратить ее 10/23/2015   16:04  |  Криминальная хроника
Мушег Мхитарян, обвиняемый в убийстве известного экстрасенса, участницы популярной телепередачи “Шестое чувство” Ани Маджнунян, не может определиться: продолжать голодовку или прекратить ее.
Как сообщил ИА “ФактИнфо” начальник отдела по связям с общественностью Управления уголовных исполнительных учреждений Минюста РА Гор Глечян, Мушег Мхитарян 21 октября написал заявление о прекращении голодовки, однако спустя некоторое время вновь заявил об ее возобновлении.
По словам Глечяна, состояние здоровья Мушега Мхитаряна оценивается как удовлетворительное.
Мхитарян с 12-го октября проводит голодовку в знак протеста против заведенного в отношении него уголовного дела.
Мушегу Мхитаряну было предъявлено обвинение по пункту восьмому части второй статьи 104 (убийство, сопряженное с разбоем). В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Мхитарян отвергает предъявленное ему обвинение.