Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10 000 կրակոց 10/10/2015   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն հոկտեմբերի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտվել է շուրջ 800 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10 000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար: Միաժամանակ ՊԲ հակաօդայինները առաջնային գծից մոտ 50 կմ խորության վրա` Ադրբեջանի տարածքում, հավաստանշել են հակառակորդի օդուժի ուսումնամարտական թռիչքներ և վստահորեն հետևել դրանց ուղերթին մինչև վայրէջք:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 800 раз- Минобороны НКР 10/10/2015   14:55  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 4-го сентября по 10-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 800 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60 и 82 мм минометов и гранатометов типа АГС-17 по позициям АО НКР было произведено более 10 000 выстрелов.
Передовые подразделения АО НКР дали соразмерный ответ на провокационные действия противника и предприняли необходимые шаги для организации надежной защиты боевых позиций.
В то же время подразделение противоздушной обороны АО НКР зафиксировали тренировочные полеты ВВС Азербайджана от карабахо-азербайджанской линии соприкосновения и уверенно отслеживали их траекторию до посадки.
09:50 05/10/2015  |  Актуальная темаВ выходные Азербайджан нарушил режим прекращения огня более 150 раз – Минобороны НКР