«Տաշիր»-ից ո՛չ հերքում, ո՛չ էլ հաստատում են՝ Սամվել Կարապետյանի և Մեդվեդևի հանդիպման տեղեկությունը. «Ժամանակ» 07/02/2015   09:15  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ «Տաշիր» ընկերությունից ո՛չ հերքում, ո՛չ էլ հաստատում են, որ Սամվել Կարապետյանը նախօրեին հանդիպել է ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ ու քննարկել ՀԷՑ-ի շուրջ ստեղծված խնդիրները: «Տաշիր» ընկերության կորպորատիվ հաղորդակցման և մարքեթինգի դեպարտամենտի ղեկավար Զառա Աճեմյանը, ի պատասխան թերթի հարցի, ասել է. «Ես չեմ կարող հաստատել այդ ինֆորմացիան»:
Լրատվամիջոցը նշում է, որ արդեն տևական ժամանակ է՝ ակտիվ խոսակցություններ են շրջանառվում, որ Սամվել Կարապետյանը պատրաստվում է գնել ՀԷՑ-ը, որի շուրջ բանակցություններն արդեն իսկ սկսված են:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ» օրաթերթի՝ 02.07.15թ. համարում:
09:05 27/06/2015  |  ՄամուլՊարզվում է ՀԷՑ-ը շահույթով է աշխատել. «168 ժամ»
09:35 26/06/2015  |  ՄամուլԵթե ՀԷՑ-ի սեփականատերը չփոխվի, այն կշարունակի մնալ մեր փողերը կուլ տվող փոշեկուլ. «Առավոտ»
09:03 26/06/2015  |  ՄամուլԼուրջ չարաշահումներ ոչ միայն ՀԷՑ-ում, այլև՝ «ԻՆՏԵՐ ՌՍՕ ԵԷՍ»-ի այլ ձեռնարկություններում. «Հայկական Ժամանակ»
09:17 25/06/2015  |  ՄամուլՀԷՑ-ի պարտքի մեղավորը նաև ՀԾԿՀ-ն է. «Ժամանակ»
09:12 25/06/2015  |  Մամուլ«Ինտեռ ՌԱՕ ԵԷՍ»-ի ֆինանսական հաշվետվության համաձայն՝ ՀԷՑ-ից ստացված եկամուտն աճել է 60%-ով. «Ժողովուրդ»
09:09 24/06/2015  |  ՄամուլՌուսաստանը մեծահարուստ հայերից մեկին հորդորել է անպայման գնել ՀԷՑ-ը. «Հրապարակ»

“Жаманак”: Компания “Ташир” не подтверждает, но и не опровергает информацию о встрече Самвела Карапетяна с Дмитрием Медведевым 07/02/2015 12:30 | Пресса
В компании “Ташир” не подтвердили, но и не опровергли информацию о вчерашней встрече Самвела Карапетяна с премьер-министром РФ Дмитрием Медведевым, на которой обсуждалась сложившаяся вокруг “ЭСА” ситуация, пишет газета “Жаманак” (“Время”.)
Руководитель департамента маркетинга и корпоративных коммуникаций группы компаний “Ташир” Зара Ачемяна в беседе с корреспондентом газеты не смогла подтвердить данную информацию.
СМИ отмечает, что уже продолжительное время, как активно муссируются слухи о планах Самвела Карапетяна приобрести “ЭСА” и начале переговоров по данному вопросу.