Տիգրան Կարապետյանը կդիմի դատարան 05/22/2015   19:00  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գորիսի քաղաքապետի նախկին թեկնածու Տիգրան Կարապետյանը պատրաստվում է դիմել դատարան՝ իրեն զրպարտելու հայցով:
«Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունները քիչ առաջ մեզ հետ զրույցում հաստատեց Տիգրան Կարապետյանը՝ հավելելով, որ ինքը կողմնակից է, որ բոլոր հարցերը լուծվեն իրավական տիրույթում:
Հիշեցնենք` մայիսի 20-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի ավտոմեքենայի ուղղությամբ արձակված կրակոցներից հետո, երբ Տիգրան Կարապետյանը հրավիրվել էր հարցաքննության, լրատվամիջոցներում հրապարակումներ եղան, որտեղ Սյունիքի մարզպետի խորհրդական Վոլոդիա Հովհաննիսյանը Տիգրան Կարապետյանին մեղադրել էր Սուրիկ Խաչատրյանի հասցեին սպառնալիքներ հնչեցնելու մեջ:
Այդուհանդերձ, Տիգրան Կարապետյանը չցանկացավ մեկնաբանել տեղի ունեցածը՝ հայտնելով միայն, որ իր հասցեին արված հայտարարություներն իրականության հետ բացարձակ կապ չունեն:
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, Սյունիքի մարզպետի մահափորձի գործով առգրավվել են տեսագրություններ, որոնք ապացուցում են, որ այդ օրը, այդ ժամին Տիգրան Կարապետյանը գտնվել է այլ վայրում:

Экс-кандидат в мэры армянского Гориса Тигран Карапетян намерен обратиться в суд по вопросу о клевете на него 05/23/2015   12:09  |  Актуальная тема
Бывший кандидат в мэры города Горис Тигран Карапетян собирается обратиться в суд с заявлением о клевете на него.
Имеющиеся у ИА “Фактинфо” сведения в беседе с агентством подтвердил Тигран Карапетян, добавив, что он выступает за разрешение всех вопросов в правовой плоскости.
Напомним, после вызова Тиграна Карапетяна на допрос в связи с обстрелом автомобиля губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна в СМИ муссировалась информация о том, что советник губернатора Володя Ованнисян обвинил Тиграна Карапетяна в угрозах в адрес Сурена Хачатряна.
Тем не менее, Тигран Карапетян не захотел комментировать случившееся, лишь сообщив о том, что заявления в его адрес не имеют никакого отношения к действительности.
По сведениям “ФактИнфо”, изъятые по делу о покушении на губернатора Сюника видеозаписи подтверждают факт нахождения Тиграна Карапетяна в другом месте.