Հրազենային կրակահերթ՝ Սյունիքի մարզպետի ավտոմեքենայի ուղղությամբ. նախնական տվյալներով՝ տուժածներ չկան 05/20/2015   21:12  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Քննչական կոմիտեն հանդես է եկել պաշտոնական հաղորդագրությամբ՝ այսօր Սյունիքում մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի ավտոմեքենայի ուղղությամբ արձակված կրակոցների կապակցությամբ:
Ըստ ՔԿ լրատվական ծառայության հաղորդագրության՝ մայիսի 20-ին՝ ժամը 18։15-ի սահմաններում , Կապան-Գորիս ավտոճանապարհի 30-րդ կմ հատվածում  հրազենային կրակահերթ է արձակվել «Լեքսուս LX  570» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի մեջ այդ պահին գտնվել է Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը։ Նախնական տվյալներով՝ ավտոմեքենայի մեջ եղել է ևս երկու հոգի՝ վարորդը և մարզպետի օգնականը: Տուժածներ չկան։
Դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության պետ Վահրամ Դաղունցի գլխավորությամբ։ Այս պահին դեպքի վայրում կատարվում է զննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Երևանից դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության պետի տեղակալը, քննիչներ, ոստիկանության քրեագետ-փորձագետներ, օպերատիվ խումբ։
ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն  հայտնել էր, որ մարզպետի ավտոմեքենայի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10 կրակոց: Կրակոցների պահին ավտոմեքենայում եղել են մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը, նրա օգնականն ու վարորդը: Կրակահերթից ոչ ոք չի տուժել, վիրավորներ չկան:

Обстрел автомобиля губернатора Сюникской области Армении: по предварительным данным, никто не пострадал 05/20/2015 21:36 | Актуальная тема
В результате обстрела автомобиля губернатора Сюникской области Сурен Хачатрян, по предварительным данным, никто не пострадал, говорится в сообщении Следственного комитета Армении.
Автомобиль “Лексус LX 570” был обстрелян на 30-м километре автодороги Капан-Горис, пострадавших нет. В момент инцидента в машине находились губернатор Сурен Хачатрян, его водитель и помощник.
На место происшествия выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником областного следственного управления Сюника Ваграмом Дагунцом. В данный момент ведется осмотр места происшествия, предпринимаются необходимые оперативно-розыскные мероприятия для установления всех обстоятельств инцидента.
Кроме того, из Еревана в Сюникскую область отправились заместитель начальника Главного управления по расследованию особо важных дел СК, оперативники, следователи, криминалисты.
В Главном управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета возбуждено уголовное дело по признакам статьи 34-104 (покушение на убийство) и части первой статьи 235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия) Уголовного кодекса Армении.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, по автомобилю губернатора было произведено более 10 выстрелов.