Մանրամասներ Սյունիքի մարզպետի նկատմամբ կատարված մահափորձից 05/20/2015   22:57  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ին հայտնի են դարձել որոշ մանրամասներ՝ Սյունքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրանի նկատմամբ ժամեր առաջ տեղի ունեցած մահափորձից:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, այսօր երեկոյան Կապան-Գորիս ավտոճանապարհին անհայտ անձը կամ անձինք կրակել էին Սյունիքի մարզպետի Lexus մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ: Այս ավտոմեքենան, պարզվում է, թեև շահագործում է Սուրիկ Խաչատրյանը, սակայն այն իրականում պատկանում է նրա կնոջ եղբորը և գրանցված է նրա անվամբ:
Ինչ վերաբերում է կրակողներին, ապա նրանք, ամենայն հավանականությամբ, թաքնված են եղել ճանապարհին կից անտառապատ տարածքում, քանի որ հենց այդտեղ են իրավապահները հայտնաբերել շուրջ 1 տասնյակ կրակված պարկուճները: Իսկ փամփուշտները գտնվել են ավտոմեքենայի միջից:
Չնայած դրան, ինչպես արդեն հայտնել ենք, դեպքի պահին ավտոմեքենայի մեջ գտնվող երեք անձանցից (մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը, նրա օգնականն ու վարորդը) և ոչ մեկը չի տուժել:
Հիշեցնենք՝ դեպքի առիթով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հոդվածի հատկանիշներով, այն է՝ սպանության փորձը և ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը:

Стали известны некоторые подробности инцидента с обстрелом автомобиля губернатора Сюникской области Армении 05/21/2015   10:15  |  Актуальная тема
ИА “ФактИнфо’ стали известны некоторые подробности инцидента с обстрелом автомобиля губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна.
Как уже ранее сообщало агентство, неизвестный или неизвестные накануне вечером обстреляли “Lexus” губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна. Инцидент произошел на автотрассе Капан-Горис. Машина, как выясняется, находится в пользовании у губернатора, однако зарегистрирована на имя его шурина
Что касается стрелявших, то они, по всей видимости, скрывались в лесополосе, прилегающей к дороге, поскольку именно там правоохранители нашли более одного десятка стреляных гильз. А пули были обнаружены в автомобиле.
В момент стрельбы в машине находились губернатор Сурен Хачатрян, его помощник и водитель: никто из них не пострадал.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам статьи 34-104 (покушение на убийство) и части первой статьи 235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия) Уголовного кодекс Армении.