ՀՀ պաշտպանության նախարար այցելել է զորամասեր 02/28/2015   15:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն աշխատանքային այցով եղել է հինգերորդ բանակային զորամիավորման զորմասերում: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Սեյրան Օհանյանը հետևել է ծառայության կազմակերպման ընթացքին, անհրաժեշտ փաստաթղթերի առկայությանն ու զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, շարային և ֆիզիկական պատրաստության մարզումներին: Զորամիավորման ստորաբաժանումներից մեկում Սեյրան Օհանյանը ստուգել է զորանոցային պայմանները, հետևել է հասարակական-պետական պատրաստվածության դասաժամի ընթացքին:
Զրուցելով զինծառայողների հետ` պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է անձնակազմի պատրաստվածությանն ու բարոյահոգեբանական մթնոլորտին, հետաքրքրվել է պարապմունքների անցկացման ժամանակացույցով, զինվորների պարտականությունների իմացությամբ:
Դիմելով սպաներին և զինվորներին` պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հորդորել է մշտապես գիտակցաբար և պարտքի մեծ զգացումով մոտենալ ծառայությանը, քանի որ յուրանքանչյուրի անհատական հատկանիշների հանրագումարից է ձևավորվում զինված ուժերի մարտունակությունը:

Министр обороны Армении Сейран Оганян посетил воинские части 02/28/2015 15:46 | Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян 28 февраля посетил с рабочим визитом воинские части 5-го армейского корпуса. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Сейран Оганян пронаблюдал за ходом организации службы, проверил наличие необходимых документов, ознакомился с социально-бытовыми условиями военнослужащих, с занятиями по строевой и физической подготовке. В одном из подразделений войскового соединения глава Минобороны проследил за ходом занятий по общественно-государственной подготовке.
Сейран Оганян в ходе беседы с военнослужащими также ознакомился с уровнем подготовки личного состава и морально-психологической атмосферой, навел справки о графике проведения занятий, об осведомленности военнослужащих о своих обязанностях.
Обращаясь к офицерам и солдат, глава оборонного ведомства Армении призвал всегда подходить к выполнению своих обязанностей осознанно и с чувством долга, поскольку личные качества каждого из служащих в совокупности формируют боеспособность Вооруженных сил.