Ավետիսյանների ընտանիքի սպանության դատաձգաբանական գործով փորձաքննության արդյունքները առաջիկայում կհրապարակվեն. «Հայկական ժամանակ» 02/25/2015   08:17  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ ՀՀ քննչական պետական կոմիտեից տեղեկացրել են, որ Ավետիսյանների ընտանիքի սպանության գործով նշանակված դատաձգաբանական փորձաքննության արդյունքները ստացվել են և առաջիկայում կհրապարակվեն։
«Այս փորձաքննությունը առանցքային նշանակություն ունի գործի հետագա քննության համար, որովհետև դրա արդյունքները գրեթե հարյուր տոկոսանոց պատասխան կտան հարցին միայնա՞կ է եղել մարդասպանը, թե՞ ոճիրը գործել են մի քանի հոգով»,–գրում է թերթը։

Результаты баллистической экспертизы по делу об убийстве семьи Аветисянов огласят в ближайшее время - “Айкакан жаманак” 02/25/2015   09:46  |  Пресса
В Государственном следственном комитете Армении сообщили, что результаты судебно-баллистической экспертизы по делу об убийстве семьи Аветисянов уже получены и в ближайшее время будут обнародованы, пишет газета “Айкакан жаманак”.
Эта экспертиза имеет ключевое значение для дальнейшего расследования, поскольку ее результаты дадут практически 100-процентный ответ на вопрос: действовал ли убийца в одиночку или вместе с сообщниками”, - пишет издание.