ՀՀ ԳԴ-ն նպատակահարմար չի գտնում մեկնաբանել ՌԴ գլխավոր դատախազին դիմելու վերաբերյալ կասկածները 02/19/2015   11:22  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ ՌԴ գլխավոր դատախազին ուղարկված նամակի առնչությամբ մամուլում տեղ գտած հրապարակումների կապակցությամբ:
«Հունվարի 12-ին Գյումրի քաղաքում ՀՀ յոթ քաղաքացիների սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի վարույթը հայկական կողմին փոխանցելու վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից ՌԴ գլխավոր դատախազին ուղարկված միջնորդության շուրջ լրատվամիջոցներում հրապարակված տարաբնույթ մեկնաբանությունների առիթով տեղեկացնում ենք, որ խնդրո առարկա հարցի վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը 03.02.2015թ. տարածել է սպառիչ հաղորդագրություն:
Հաշվի առնելով տվյալ քրեական գործի կարևորությունը և դրա նկատմամբ հանրային մեծ հետաքրքրությունը՝ գործում որևէ նոր զարգացման դեպքում անմիջապես կտրամադրվի տեղեկատվություն:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը, նամակն ուղարկելու և դրա բովանդակության վերաբերյալ կասկածներին և շրջանառվող այլ անհեթեթ լուրերին նպատակահարմար չի գտնում անդրադառնալ, առավել ևս՝ մեկնաբանել դրանք»:
08:39 18/02/2015  |  ՄամուլԱվետիսյանների հարազատների կարծիքով գործն անուշադրության է մատնված, իրենց ցավով մտահոգվողներ չկան. «Ժամանակ»

Генпрокуратура Армении не считает целесообразным комментировать нелепые слухи об отправке в РФ письма о передаче дела об убийстве в Гюмри 02/19/2015   11:55  |  Актуальная тема
Генпрокуратура Армении распространила заявление касательно публикаций в СМИ по поводу ходатайства, отправленного генеральному прокурору РФ о передаче армянской стороне производства по уголовному делу об убийстве семьи в Гюмри.
“В связи с публикацией в СМИ разного рода комментариев по поводу ходатайства, отправленного генеральному прокурору России о передаче армянской стороне производства по уголовному делу о совершенном 12 января в Гюмри убийстве семи граждан РА, Генпрокуратура Армении сообщает, что 03.02.2015 года была предоставлена исчерпывающая информация по данному вопросу”, - говорится в сообщении ведомства.
“С учетом важности уголовного дела и заинтересованности общества, по мере появления новых подробностей в деле, будет немедленно предоставлена информация”, - говорится в релизе.
В сообщении также отмечается, что ведомство не считает целесообразным комментировать сомнения и иные нелепые слухи по поводу отправки письма и его содержания.