Քննչական կոմիտեն Գյումրիի սպանդի գործով տուժողների իրավահաջորդներին է ներկայացրել քրեական գործի մանրամասները 02/19/2015   20:14  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում շարունակվում է հունվարի 12-ին Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության քրեական գործի նախաքննությունը, որի շրջանակներում  ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննության համար, միաժամանակ ստուգվում են առաջ քաշված բազմաթիվ վարկածները։
Քննչական կոմիտեից՝ ի պատասխան ԶԼՄ-ների հարցումների, տեղեկացնում են, որ 2015թ. փետրվարի 18-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունը հանդիպում-քննարկում է կազմակերպել տուժողների իրավահաջորդների և նրանց ներկայացուցիչների հետ, որի ընթացքում ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալը և քրեական գործով քննչական խմբի քննիչները պարզաբանումներ են տվել տուժողների իրավահաջորդների,  նրանց ներկայացուցիչների հուզող հարցերին, քրեական գործով նախաքննություն գաղտնիք չահանդիսացող տեղեկություններ տրամադրել, ինչպես նաև վերջիններս ծանոթացել են քրեական գործի որոշ նյութերին ու ստացված եզրակացություններին:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունը կշարունակի տուժողների իրավահաջորդների և նրանց ներկայացուցիչների համար հնարավորինս մատչելի դարձնել քրեական գործի նախաքննության տվյալները, իսկ նման ձեւաչափով հանդիպումները կկրեն պարբերական բնույթ։
08:39 18/02/2015  |  ՄամուլԱվետիսյանների հարազատների կարծիքով գործն անուշադրության է մատնված, իրենց ցավով մտահոգվողներ չկան. «Ժամանակ»

СК Армении ознакомил правопреемников убитой в Гюмри семьи Аветисянов с некоторыми материалами уголовного дела 02/20/2015   09:16  |  Актуальная тема
Главное управление по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении организовало в среду встречу с правопреемниками убитых в Гюмри членов семьи Аветисянов и их представителями, сообщается на странице СК РА в социальной сети Facebook.
"В ходе встречи заместитель председателя Следственного комитета Армении и следователи выступили с разъяснениями по поводу волнующих правопреемников и их представителей вопросов, предоставили информацию в рамках уголовного дела, не являющуюся тайной следствия, а также ознакомили их с некоторыми материалами уголовного дела и полученными заключениями", -информирует ведомство,
“Главное управление по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении продолжит обеспечивать по возможности для правопреемников и их представителей доступ к данным предварительного следствия, а встречи в подобном формате будут носить периодический характер”, - говорится в сообщении