Բանակում մահվան ելքով դեպքերը կայուն նվազել են. ՀՀ գլխավոր դատախազ 12/15/2014   13:27  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Բանակում մահվան ելքով դեպքերը կտրուկ, էականորեն և անհամադրելիորեն նվազել են:
Այս մասին լրագրողներին հայտնեց ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը՝ հավելելով, որ դրանով է պայմանավորված այն հանգամանքը, որ ընդամենը երկու թե երեք ինքնասպանության դեպք է արձանագրվել:
«Ես կարծում եմ, որ մենք ունենք բավարար հիմքեր պնդելու, որ մենք ունենք կայուն նվազում: Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ դեպքերը ոչ միայն նվազեն, այլ բացառվեն»,- ասաց գլխավոր դատախազը՝ միաժամանակ արձանագրելով, որ միջանձնային հարաբերություններով պայմանավորված՝ մահվան ելքով բռնությունների դեպքերն անհամեմատելի նվազել են:
«Բոլորս էլ տեսնում ենք  այս ակտիվությունը, որ հակառակորդի կողմից ցուցաբերվում է, շատ մարդկային կորուստների է հանգեցնում: Սա ևս անընդունելի է, և ես վստահ եմ, որ անպայմանորեն երկկողմանի միջոցներ ձեռնարկվելու են՝ յուրաքանչյուր մարդու կորուստը բացառելու ուղղությամբ»,- ասաց Գևորգ Կոստանյանը՝ մտահոգիչ  ու անընդունելի համարելով զինված ուժերում ցանկացած մարդու կորուստը:

Генпрокурор Армении констатировал резкое сокращение числа инцидентов с летальным исходом в армии 12/15/2014   14:56  |  Актуальная тема
В армянской армии резко сократились случаи с летальным исходом.Об этом в понедельник на встрече с журналистами заявил генеральный прокурор Армении Геворк Костанян.
“Я полагаю, что у нас есть достаточно оснований, чтобы утверждать о стабильном сокращении. Мы должны сделать все возможное, чтобы добиться не только сокращения подобных инцидентов, но их исключения”, - заявил генпрокурор. Геворк Костанян также констатировал несравненное уменьшение числа случаев насилия со смертельным исходом, вызванных неуставными взаимоотношениями.