Ատոմակայանի տնօրենն ազատվել է աշխատանքից, փոխտնօրենը՝ կալանավորվել. «Հրապարակ» 12/13/2014   08:57  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկացմամբ՝ օրերս աշխատանքից ազատվել է ՀԱԷԿ ՓԲԸ տնօրեն Գագիկ Մարկոսյանը։
Մեծամորի ատոմակայանի տնօրենի պարտականություններն այժմ կատարում է Մովսես Վարդանյանը, ով նշանակվել է ժամանակավոր պաշտոնակատար։
Ինչպես թերթն է նշում, կադրային փոփոխությունները առնչվում են ազգային անվտանգության խնդիրներին։
Սակայն, ինչպես լրատվամիջոցն է եզրակացնում, հետաքրքիր է, որ էներգետիկայի  եւ բնական պաշարների նախարարությունը ոչ մի պաշտոնական հայտարարություն այս մասին չի տարածել։
Թերթը պարզել է, որ գործից ազատվել են նաև ատոմակայանի երկու փոխտնօրենները, որոնցից մեկը կալանավորված է։ Այս տեղեկությունները մասամբ հաստատել են ՀԱԷԿ ՓԲԸ տնօրենի պաշտոնակատար Մովսես Վարդանյանը։
Թղթակցի հարցին, թե կալանավորված անձինք կա՞ն, Մովսես Վարդանյանը պատասխանել է՝ կան, բայց ոչ գործող աշխատակիցների թվում։
Միաժամանակ լրատվամիջոցի տեղեկացմամբ՝ ՀԱԷԿ պաշոնյաներից մեկի կալանավորման մասին լուրը հաստատել են նաև ԱԱԾ-ում:

“Грапарак”: Директор АЭС освобожден с занимаемого поста, а его заместитель - арестован 12/13/2014   10:06  |  Пресса
Директор ЗАО “Армянская атомная электростанция” Гагик Маркосян недавно был освобожден от занимаемой должности. Обязанности директора временно возложены на Мовсеса Варданяна. Об этом пишет газета “Грапарак”.
Как отмечает издание, кадровые изменения связаны с вопросами нацбезопасности.
“Примечательно, что министерство энергетики и природных ресурсов не распространило об этом официального сообщения”, - отмечает СМИ.
Газета выяснила, что уволены также двое заместителей директора, один из которых арестован. Эти сведения частично подтвердил и.о. директора Мовсес Варданян.