Ոստիկանության աշխատակիցը վրեժխնդիր լինելու համար մտերմուհու մասին տարածել է վարկաբեկող տեղեկություններ 12/12/2014   10:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող աշխատակիցը, 2014թ. օգոստոսի սկզբերին ծանոթանալով և շուրջ երկու ամիս մտերիմ հարաբերությունների մեջ գտնվելով Աննա Մ.-ի հետ, 2014թ. հոկտեմբերից որոշել է իր հետ հարաբերությունները խզելու համար վրեժխնդիր լինել վերջինից, և նրան վարկաբեկել մտերիմների, աշխատակիցների, ազգականների և այլ անձանց շրջանում:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, այդ նպատակով 2014թ. նոյեմբերի 28-ին և դեկտեմբերի 3-ին առանց Աննա Մ.-ի համաձայնության և թույլտվության համացանցի «www.odnoklassniki.ru» և «www.facebook.com» սոցիալական կայքերում նրա անվամբ իր ստեղծած անհատական էջում տեղադրել, ապա տարածել է Աննա Մ.-ի անձնական գաղտնիք համարվող տեղեկությունները` լուսանկարները, բնակավայրի հասցեն և հեռախոսահամարները, իսկ նշված լուսանկարների շարքում սոցիալական կայքերից ներբեռնել է այլ անձանց 4-5 պոռնկագրական բնույթի լուսանկարներ, ապա լուսանկարներով կայքէջից Աննա Մ.-ի ծանոթների և այլոց ինտերնետային էջերին այցելելու միջոցով` տարածել է նաև պոռնկագրական բնույթի լուսանկարները:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունից ստացված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 144-րդ հոդվածով և 263-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ:

Сотрудник полиции Армении мстил знакомой за разрыв, рассылая через соцсети порочащие ее сведения 12/12/2014   12:34  |  Актуальная тема
Осуществляющий государственную специальную службу сотрудник Управления города Еревана Полиции Армении, познакомившись с Анной М. в начале августа 2014г., с которой состоял в близких отношениях на протяжении двух месяцев, в октябре 2014г. решил в отместку за разрыв отношений опорочить ее перед близкими, коллегами, родственниками и т.д. Об этом сообщается на сайте ССС РА.
С этой целью 28-ого ноября и 3-его декабря 2014г. на созданной им без согласия и разрешения Анны М. страничке на ее имя в социальных сетях «www.odnoklassniki.ru» и «www.facebook.com» разместил и распространил сведения, являющиеся личной тайной Анны М.: фотографии, адрес места жительства и номера телефона, а среди указанных фотографий из социальных сетей также загрузил 4-5 фотографий других лиц порнографического характера, после чего посредством посещения интернет страничек знакомых Анны М. и других лиц также растирожировал фотографии порнографического характера.
По факту, на основе материалов, полученных из управления внутренней безопасности Полиции, в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по статье 144-ой и части 1-ой статьи 263-ей Уголовного кодекса РА.