Հայկ Բաբուխանյանը բարձր պաշտոն է ստանալու՞ ԵՏՄ տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայում. «Հայկական ժամանակ» 12/03/2014   08:45  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկացմամբ՝ ԱԺ-ում լուրեր են շրջանառվում, որ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը բարձր պաշտոն է ստանալու Եվրասիական միության տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայում և լինելու է այդ մարմնի մշտական անդամը՝ Հայաստանի կողմից:
«Սա, ըստ էության, լինելու է Եվրասիական տնտեսական միության մշտական գործող քաղաքական մարմինը, մոտավորապես նախկին Խորհրդային Միության պոլիտբյուրոյի նման»,– գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի` 03.12.2014թ. համարում:
13:23 02/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱԺ նախագահը` Զարուհի Փոստանջյանին. Վերջացրեք Ձեր ապօրինի գործունեությունը
19:38 01/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱՀԿ-ի առջև Հայաստանի պատասխանատվությունը կկիսեն ԵՏՄ անդամ պետությունները
15:53 01/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ կքննարկի ԵՏՄ-ի պայմանագրին Հայաստանի միանալու վերաբերյալ պայմանագիրը. ԱԺ-ի դիմաց բողոքի ակցիա է
11:33 29/11/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՌուսական տնտեսության ազդեցությունը Հայաստանի վրա կլինի՝ անկախ ԵՏՄ-ին անդամակցությունից. Ֆինանսների փոխնախարար
17:28 28/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԵՏՄ-ին անդամակցելուց հետո Հայաստանը կզրկվի արտաքին առևտրային պայմանագրեր կնքելու իրավունքից
14:20 28/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՋոն Հեֆֆերն. ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը մեր կարևոր գործընկերներից է

“Айкакан жаманак”: Айк Бабуханян получит высокий пост в Коллегии Евразийской экономической комиссии? 12/03/2014   10:38  |  Пресса
По сведениям газеты “Айкакан жаманак”, согласно муссируемым в парламенте слухам, депутат от фракции Республиканской партии Армении Айк Бабуханян получит высокий пост в Коллегии Евразийской экономической комиссии и станет постоянным членом этого органа от Армении.
Эта структура, по сути дела, станет постоянно действующим политическим органом Евразийского экономического союза наподобие Политбюро в годы СССР”, - пишет газета.