ԱԺ կքննարկի ԵՏՄ-ի պայմանագրին Հայաստանի միանալու վերաբերյալ պայմանագիրը. ԱԺ-ի դիմաց բողոքի ակցիա է 12/01/2014   15:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի նիստում այս պահին շարունակվում է «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրքը բարեփոխելու մասին» ԱԺ որոշման նախագծի քննարկումը:
Ինչպես հայտարարեց ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, այս հարցից հետո խորհրդարանը կքննարկի ԵՏՄ-ի մասին պայմանագրին Հայաստանի միանալու վերաբերյալ պայմանագիրը, որից հետո կվերսկսվի 2015թ. պետական բյուջեի քննարկումը:
Ի դեպ, ԱԺ դարպասների մոտ ընթանում է բողոքի ակցիա` ընդդեմ այս պայմանագրի վավերացման:
«Հայազն» կուսակցության նախաձեռնությամբ իրականացվող ակցիային միացել են ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, քաղաքացիական ակտիվիստներ:
11:33 29/11/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՌուսական տնտեսության ազդեցությունը Հայաստանի վրա կլինի՝ անկախ ԵՏՄ-ին անդամակցությունից. Ֆինանսների փոխնախարար
17:28 28/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԵՏՄ-ին անդամակցելուց հետո Հայաստանը կզրկվի արտաքին առևտրային պայմանագրեր կնքելու իրավունքից
14:20 28/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՋոն Հեֆֆերն. ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը մեր կարևոր գործընկերներից է

Акция протеста проходит перед парламентом Армении в преддверии рассмотрения соглашения о присоединении республики к Договору о ЕАЭС 12/01/2014 16:25 | Лента новостей
Национальное Собрание в данный момент продолжает обсуждение по проекту решения НС “О реформировании Избирательного кодекса Республики Армения”.
Как сообщил спикер НС Галуст Саакян, после этого парламент приступит к рассмотрению соглашения о присоединении Армении к Договору о Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС).
Отметим, что перед зданием парламента проходит акция протеста против ратификации данного договора.
К протестующим присоединился также лидер объединения “Национальное самоопределение” (ОНС) Паруйр Айрикян и гражданские активисты.