Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորեց ՀՀԿ խմբակցությանը. Հայաստանը շատ մեծ արտոնություն է ստացել ԵՏՄ-ին անդամակցելով 12/03/2014   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ես դեմ եմ քվեարկելու ԵՏՄ-ին Հայաստանի միանալու պայմանագրին ոչ թե այն պատճառով, որ չեմ սիրում Ռուսաստանը, այլ` որովհետև հավատում եմ Հայաստանի ինքնիշխան ապագային: Դեմ եմ քվեարկելու հանուն այն քաղաքացիների, ովքեր հավատում են, որ  ազատ, երջանիկ և անկախ Հայաստանը ունի ապագա, և պատրաստ եմ պայքարել հանուն այդ ապագայի»,- Ազգային ժողովի նիստում` ԵՏՄ-ին Հայաստանի միանալու հարցի քննարկման ժամանակ, հայտարարեց «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության անդամ Նիկոլ Փաշինյանը:
Ասվածի հիմնավորումների շարքում Ն.Փաշինյանը մասնավորապես նշեց նաև այն, որ երկու օր առաջ Թուրքիայում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, թե իր երկիրը ներդրումներ է անելու Թուրքիայում` նոր ատոմակայան կառուցելու համար:
«2008թ. հոկտեմբերին Սերժ Սարգսյանն ասում էր, որ առաջիկա ամիսներին  Հայաստանը սկսելու է նոր ատոմակայանի կառուցումը: Չի սկսվել, և մենք գիտենք, որ գոնե տեսանելի ապագայում էլ չի սկսվելու, իսկ այստեղ մենք ուրախանում ենք, որ Հայաստանը շատ մեծ արտոնություն է ստացել ԵՏՄ-ին անդամակցելով և շաքարավազ ներմուծելու վրա մեր մաքսատուրքերը չեն բարձրանալու, ինչի կապակցությամբ ես ուզում եմ շնորհավորել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խմբակցությանը»,-հայտարարեց Ն.Փաշինյանը: Սրան ի պատասխան ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց:
18:27 02/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԷդուարդ Շարմազանով. Ժխտողականությանը միտված ցանկացած գործողություն նույնքան հանցավոր է, որքան ոճրագործությունը
13:23 02/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱԺ նախագահը` Զարուհի Փոստանջյանին. Վերջացրեք Ձեր ապօրինի գործունեությունը
19:38 01/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱՀԿ-ի առջև Հայաստանի պատասխանատվությունը կկիսեն ԵՏՄ անդամ պետությունները
15:53 01/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ կքննարկի ԵՏՄ-ի պայմանագրին Հայաստանի միանալու վերաբերյալ պայմանագիրը. ԱԺ-ի դիմաց բողոքի ակցիա է
14:59 01/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն իր նախաձեռնությունից չի հրաժարվում. նախագիծը լրամշակումից հետո կդրվի շրջանառության մեջ
11:20 01/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿեսօրին կմեկնարկեն ԱԺ աշնանային նստաշրջանի վերջին հերթական քառօրյա նիստերը

Никол Пашинян будет голосовать против присоединения Армении к Договору о ЕАЭС не из-за нелюбви к России 12/03/2014   16:43  |  Лента новостей
Депутат от парламентской фракции “Армянский национальный конгресс” Никол Пашинян заявил, что будет голосовать против присоединения Армении к Договору о ЕАЭС, потому что верит в суверенное будущее республики, а не потому что не любит Россию.”Я проголосую против ратификации соглашения во имя тех граждан, которые готовы побороться за независимое и счастливое будущее Армении”, -пояснил оппозиционный депутат.
В качестве довода в пользу своей позиции Пашинян привел недавнее заявление президента России Владимира Путина, согласно которому РФ намерена осуществить инвестиции в строительство новой атомной станции в Турции.
“В октябре 2008 года Серж Саргсян заявил, что в ближайшие время Армения приступит к строительству новой атомной станции. Однако этого не произошло, и мы знаем, что этого не произойдет в ближайшем будущем. А мы тем времен радуемся тому, что Армения получит большие льготы от членства в ЕАЭС. Роста таможенных пошлин на импорт сахарного песка не ожидается, в связи с чем я хочу поздравить Республиканскую партию Армении ”, - заявил Н. Пашинян.