Նաիրա Զոհրաբյան. Ընդառաջելով «Ժառանգության» մեր գործընկերների հորդորին՝ ես ձեռնպահ կմնամ տիկին Փոստանջյանի որևէ հայտարարություն մեկնաբանելուց 10/16/2014   13:41  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Ժառանգության» մեր գործընկերները մեզ տեղեկացրել են, որ «Ժառանգություն» կուսակցության անունից հայտարարություն անելու, դիրքորոշում հայտնելու իրավունք ունեն բացառապես կուսակցության նախագահը, փոխնախագահը, խորհրդարանական խմբակցության ղեկավարը և կուսակցության մամուլի պատասխանատուն»,- «Փաստինֆո»-ի թղթակցին ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, ԲՀԿ խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը՝ հրաժարվելով մեկնաբանել «Ժառանգության» ներկայացուցիչ, ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի՝ եռյակի և մասնավորապես ԲՀԿ-ի վերաբերյալ օրերս արած հայտարարությունները:
«Ձեր նշած տիկինը նշյալ որևէ կատեգորիայի մեջ առայժմ չի մտնում, ուստի՝ ընդառաջելով «Ժառանգության» մեր գործընկերների հորդորին՝ ես անձամբ ձեռնպահ կմնամ տիկին Փոստանջյանի որևէ հայտարարություն մեկնաբանելուց»,- ընդգծեց Ն.Զոհրաբյանը՝ հավելելով. «Տիկին Փոստանջյանն ազատ է, ինչպես Հայաստանի Հանրապետության յուրաքանչյուր քաղաքացի, արտահայտելու իր տեսակետը, իր դիրքորոշումը, և ես՝ որպես Հայաստանի Հանրապետության պատգամավոր, որևէ բարոյական, քաղաքական պարտավորություն չունեմ երեք միլիոն քաղաքացիներից մեկի, որը չի ներկայացնում որևէ քաղաքական ուժի տեսակետ, անձնական տեսակետները և մտավարժանքները մեկնաբանելու»:
17:07 23/06/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՋղաձիգ շարժումներ եւ քայլեր անելու փոխարեն Ադրբեջանը կարող է երկխոսություն սկսել Ղարաբաղի հետ
18:21 18/03/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆաիրա Զոհրաբյանն առաջարկում է ընդլայնել ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարի մանդատը
16:19 17/01/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ չորս քաղաքական ուժերը չեն հրապարակի դեռևս քննարկման փուլում գտնվող իրենց ծրագրերը
21:22 05/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ Նաիրա Զոհրաբյան. Կցանկանայի, որ հանձնաժողովն ավելի հավասարակշռված լիներ
11:40 19/04/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԲՀԿ-ն բացառում է կոալիցիան
20:55 11/04/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆաիրա Զոհրաբյանը Նոստրադամուսը չէ
14:33 21/03/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ ԲՀԿ-ն առաջնային է համարում ԸՕ-ի և Սահմանադրության բարեփոխումը
21:53 09/03/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲՀԿ-ն կողմ է համախմբմանը` բայց միայն իր առանցքի շուրջ
17:19 09/03/2013  |  Ընտրական իրավունքՆ.Զոհրաբյան. ԲՀԿ-ն պատրաստ է իր առանցքի շուրջ առավել լայն համախմբման

Секретарь фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян воздержалась от комментариев по поводу заявлений Постанджян о “тройке” и ППА 10/16/2014   14:21  |  Актуальная тема
Наши коллеги из “Наследия” проинформировали нас о том, что делать заявления и оглашать позицию от имени “Наследия” имеет право только председатель партии, заместитель председателя, руководитель одноименной парламентской фракции и пресс-секретарь партии. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщила секретарь парламентской фракции партии “Процветающая Армения” Наира Зограбян, отказавшись комментировать заявление депутата НС РА Заруи Постанджян о “тройке” и, в частности, ППА.
“Вами упомянутая госпожа не входит ни в одну из вышеперечисленных категорий, посему я лично, откликаясь на призыв наших коллег из “Наследия”, воздержусь от комментариев на озвученные госпожой Постанджян заявления”, - отметила Н. Зограбян. “Г-жа Постанджян, равно как и любой другой гражданин Армении, свободна в своем мнении, и я как депутат НС РА не имею никакой моральной и политической обязанности комментировать личные соображения и опасения дамы, не представляющей официальной позиции той или иной политической силы.
Напомним, депутат парламента Армении от фракции “Наследие” Заруи Постанджян на встрече с журналистами 15 октября высказала мнение, что “Процветающая Армения” еще не разорвала связи с властями. Она предложила политическим силам использовать “хирургические методы”.