Ուսանողների հետ հրաձգության դասընթացներ կանցկացվեն 10/04/2014   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարի կարգադրությամբ, ինչպես նաև ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի և Երևանի պետական համալսարանի 2013-2014թ. համագործակցության պլանի համաձայն՝ ԵՊՀ ուսանողների հետ կանցկացվեն հրաձգություն դասընթացներ: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հոկտեմբերի 5-ին ԵՊՀ շուրջ 30 ուսանողի հետ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտում կկազմակերպվի անվտանգության կանոնների, հրաձգային զինատեսակների վերաբերյալ հրահանգչական-մեթոդական պարապմունք:
Հաջորդ օրը ԵՊՀ ուսանողները Նուբարաշենի հրաձգարանում կանցկացնեն գործնական հրաձգության ստուգողական վարժություններ:
Համագործակցության նպատակն է ամրապնդել համալսարան-բանակ կապը և բարելավել ուսանողների կրակային պատրաստության մակարդակը:
22:59 03/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԲացվել է «Կալաշնիկով» կոնցեռնի ներկայացուցչությունը
16:52 02/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍեյրան Օհանյանն ընդունել է Ֆլեթչերի իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցի դեկանին

Студенты в Армении пройдут курсы обучения стрельбе 10/04/2014   14:34  |  Лента новостей
По поручению министра обороны Армении и в соответствии с планом сотрудничества военного института Армении им. В.Саркисяна и Ереванского государственного университета на 2013-1014 гг., студенты ЕГУ пройдут курсы обучения стрельбе. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
5 октября с 30 студентами ЕГУ в военном институте им. В. Саркисяна будет проведен инструкторско-методологический урок, посвященный правилам безопасности и видам стрелкового оружия.
На следующий день студенты выполнят зачетные упражнения по практической стрельбе на стрельбище в Нубарашене.
Цель сотрудничества - укрепление связей между армией и университетом, а также улучшение у студентов навыков стрельбы.