Ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության պլանը 09/30/2014   17:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սույն սեպտեմբերի 29-ից 30-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել են հայ-բրիտանական առաջին ռազմաքաղաքական քննարկումները ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության եւ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության ներկայիս ոլորտների զարգացմանն ու նոր նախաձեռնությունների առաջադրմանն առնչվող հարցեր:
Սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել քննարկումների արդյունքների ամփոփումը ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի եւ ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Քեթրին Լիչի մասնակցությամբ:
Քննարկումների արդյունքում ստորագրվել է հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության 2015-2016թթ. պլանը:

Армения и Британия подписали план военного сотрудничества 09/30/2014   17:13  |  Лента новостей
В Министерстве обороны Армении состоялись первые армяно-британские военно-политические консультации с участием представителей Управления по оборонной политике МО РА и Управления по международному сотрудничеству МО Великобритании. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы развития армяно-британского военного сотрудничества и выдвижения новых инициатив в этой сфере.
Итоги обсуждений подвели первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян и Чрезвычайный и Полномочный посол Великобритании Кэтрин Лич.
По итогам консультаций был подписан план армяно-британского военного сотрудничества на 2015-2016гг..