Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Ֆլեթչերի իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցի դեկանին 10/02/2014   16:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Ֆլեթչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցի դեկան Ջեյմս Ստավրիդիսին, «Թավիթյան» հիմնադրամի հիմնադիր Ասո Թավիթյանին եւ հիմնադրամի համակարգող Ջոյս Բարսամին: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը Դավիթ Տոնոյանը, այլ բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:
Հանդիպման ընթացքում Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է պաշտպանական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումները, ռազմական կրթության ոլորտի զարգացման տեսլականը: Քննարկվել են համագործակցության զարգացմանն առնչվող այլ հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել Ֆլեթչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցի դերը ՀՀ պետական կառավարման մարմինների, այդ թվում` պաշպանության նախարարության կադրերի վերապատրաստման գործում, շնորհակալություն է հայտնել Ա.Թավիթյանին ծավալած հայանպաստ գործունեության համար:
Նույն օրը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Ջեյմս Ստավրիդիսը կիբերանվտանգության թեմայով դասախոսություն է անցկացրել ՀՀ ՊՆ եւ ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի փորձագետների համար:

Министр обороны Армении принял декана Школы права и дипломатии имени Флетчера 10/02/2014   18:17  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян 2 октября принял декана Школы права и дипломатии имени Флетчера Джеймса Ставридиса, основателя фонда “Тавитян” Асо Тавитяна, координатора фонда Джойса Барсама.Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства РА.
Во встрече приняли участие начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении, генерал-полковник Юрий Хачатуров, первый заместитель министра обороны Давид Тоноян, и другие высокопоставленные должностные лица.
Глава Минобороны Армении представил реформы, осуществляемые в оборонной сфере, а также видение развития сферы военного образования. На встрече обсуждались также и другие вопросы сотрудничества.
Сейран Оганян высоко оценил роль Школы права и дипломатии имени Флетчера в деле переподготовки кадров органов государственного управления Армении, в том числе кадров Министерства обороны и поблагодарил А. Тавитяна за деятельность во благо Армении.
В тот же день в административном комплексе Минобороны Армении Джеймс Ставридис прочитал лекцию на тему кибербезопасности для представителей руководящего состава и экспертов сферы информационных технологий МО РА и Генштаба ВС.