ՀՔԾ վարույթ է ընդունվել Նորքի ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցից փախուստի դիմելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը 09/25/2014   12:59  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոնականի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 355-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործը:
ՀՔԾ լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ՝ նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2014թ. սեպտեմբերի 16-ին` ժամը 4-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկի կալանավոր Սուրեն Գաբրիելյանը Երևանի «Նորքի ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոց» ՓԲԸ-ից դիմել է փախուստի:

ССС Армении приняла к своему производству уголовное дело по факту побега заключенного из ереванской инфекционной больницы 09/25/2014   13:47  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении приняла к своему производству уголовное дело, возбужденное в Центральном следственном отделе г. Ереван ГСУ полиции Армении по ч. 1ст. 355 УК РА.
Как сообщает пресс-служба ССС РА, следствием было установлено, что 16 сентября 2014 года заключенный УИУ “Нубарашен” Сурен Габриелян совершил побег из Норкской инфекционной больницы.