Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել աշխարհահռչակ դիրիժոր, ջութակահար Վլադիմիր Սպիվակովին 09/12/2014   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել աշխարհահռչակ դիրիժոր, ջութակահար, Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և «Մոսկվայի վիրտուոզներ» պետական կամերային նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, Մոսկովյան միջազգային երաժշտության տան նախագահ Վլադիմիր Սպիվակովին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Հարգելի Վլադիմիր Թեոդորի,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ 70-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երկար տարիների կյանք, ընտանեկան բարօրություն և ներդաշնակություն:
Ձեր ստեղծագործական ուղին ոգեշնչում է երկրպագուների լայն շրջանակի և ընդօրինակելի է երիտասարդ սերնդի համար: Դուք, իրավամբ, արժանացել եք խորհրդային և ռուսաստանյան ականավոր ջութակահարի և դիրիժորի կոչմանը՝ անվերապահ ճանաչում ձեռք բերելով միջազգային ասպարեզում:
Ձեր արվեստը սիրում և բարձր են գնահատում նաև մեր երկրում, որտեղ Ձեզ վաղուց համարում են ոչ թե հյուր, այլ հարազատ մարդ, ով մեր ժողովրդի համար ամենածանր պահերին եղել է նրա կողքին:
Երիտասարդ տաղանդների որոնմանն ու բազմակողմ աջակցմանն ուղղված Ձեր հասարակական, բարեգործական և մանկավարժական բազմամյա գործունեությունը, անկասկած, նպաստում է երաժշտական արվեստի զարգացման գործում Ձեր ներդրած ավանդույթների շարունակականությանը:
Այդ կապակցությամբ կցանկանայի երախտագիտությունս հայտնել Վ.Սպիվակովի անվան հիմնադրամի միջոցով հայ տաղանդավոր երեխաներին Ձեր հետևողական աջակցության համար:
Հարգելի Վլադիմիր Թեոդորի, ցանկանում եմ Ձեզ անսպառ եռանդ և հաջողություններ` Ձեր ստեղծարար և ստեղծագործական գործունեության շարունակության համար»:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил маэстро Владимира Спивакова с 70-летием 09/12/2014   11:17  |  Лента новостей
Президент Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание всемирно известному дирижеру, скрипачу, художественному руководителю и главному дирижеру Национального филармонического оркестра России и Государственного камерного оркестра «Виртуозы Москвы», президенту Московского международного Дома музыки Владимиру Спивакову, сообщает пресс-служба главы государства.
«Уважаемый Владимир Теодорович!
Сердечно поздравляю Вас с 70-летним юбилеем!
Желаю Вам доброго здоровья и долгих лет жизни, семейного благополучия и гармонии.
Ваш творческий путь вдохновляет широкий круг поклонников и является примером подражания для молодого поколения. Вы по праву удостоились звания выдающегося советского и российского скрипача и дирижера, заслужив безоговорочное признание на мировой арене.
Ваше искусство любят и высоко ценят также и в нашей стране, где Вас давно считают не гостем, а родным человеком, который в самые трудные для нашего народа моменты был рядом с ним.
Ваша многолетняя общественная, благотворительная и педагогическая деятельность, направленная на поиск и всемерную поддержку юных талантов, несомненно, способствует продолжению тех традиций, которые Вы заложили в развитии музыкального искусства.
В этой связи хотел бы выразить признательность за Вашу последовательную поддержку талантливых армянских детей посредством фонда имени В. Спивакова.
Уважаемый Владимир Теодорович, желаю Вам неиссякаемой энергии и успехов для продолжения Вашей творческой и созидательной деятельности», - говорится в поздравительном послании Президента РА.