Նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը՝ Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ 09/05/2014   12:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հարգելի՛ աշխատողներ և վետերաններ,
Շնորհավորում եմ ձեզ Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա կապակցությամբ:
Սպիտակի երկրաշարժը վերապրած և բնական ու տեխնածին բազմաբնույթ մարտահրավերների ենթակա մեր երկրի համար ձեր նախարարության ստեղծումը պարզապես հրամայական էր: ԱԻՆ-ը մեր հանրապետության երիտասարդ նախարարություններից է և արդեն հասցրել է ոչ միայն կայանալ, այլև դառնալ մեր ժողովրդի համակրանքն ու վստահությունը վայելող, մեր երկիրն արժանապատվորեն ներկայացնող և միջազգային ամենաբարձր չափանիշներին համապատասխանող կառույց՝ ձեր հետևողական մասնագիտական աշխատանքի շնորհիվ:
Այսօր մեր ժողովուրդը հանձինս ձեզ ունի իր կողքին կանգնած, պատրաստակամ, անընդհատ զարգացող ու ընդլայնվող պետական մարդասիրական կառույց: Մարդիկ այսօր կասկած չունեն, որ անհրաժեշտության դեպքում իրենց օգնության կհասնեն՝ փորձությունն ու անելանելի թվացող իրավիճակը հաղթահարելու համար:
Առաջընթացն ու ձեռքբերումներն ակնառու են նաև կառավարման, մասնավորապես՝ ճգնաժամային կառավարման նոր մշակույթի ձևավորման, միջգերատեսչական արդյունավետ համագործակցության, հիմնախնդիրների լուծման համար երկրի ամբողջ ներուժի ներգրավման ոլորտներում:
Այսպիսի վերելքը ենթադրում է նաև մեծ պատասխանատվություն և աճի տեմպերի պահպանում: Ես արդեն տեսնում եմ, թե ինչպես եք կյանքի կոչում իմ հանձնարարականը՝ որակյալ ծառայությունները հասցնել հեռավոր, հատկապես սահմանամերձ համայնքներ: Անելիքները շատ-շատ են և՛ փրկարարության, և՛ սեյսմիկ պաշտպանության, և՛ տեխնիկական անվտանգության, հիդրոմետ և հակակարկտային ծառայությունների, և՛ այսօր ամենահրատապ՝ քաղաքացիական պաշտպանության ոլորտներում: Նախարարության հայրենանվեր աշխատակիցների պարտքն է՝ պաշտպանել մեր բնակիչներին ոչ միայն աղետներից, այլև չավարտված պատերազմի վտանգներից:
Կրկին շնորհավորելով Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ՝ մաղթում եմ, որ նույն մասնագիտական բարձր պատրաստվածությամբ, մարդկային որակներով և արժանապատվությամբ շարունակեք իրականացնել բնակչության ու տարածքների պաշտպանության ձեր առաքելությունը: Մաղթում եմ ձեզ անփորձանք աշխատանք, ձեր ընտանիքներին՝ բարօրություն և երջանկություն»:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил сотрудников МЧС с профессиональным праздником 09/05/2014 16:35 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю Дня сотрудника Министерства по чрезвычайным ситуациям. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Серж Саргсян, поздравив работников и ветеранов МЧС с праздником, в частности, отметил:
“Министерство по чрезвычайным ситуациям ЧС – одно из молодых ведомств нашей республики, но уже успело не только состояться, но и благодаря вашей последовательной профессиональной работе стать структурой, пользующейся симпатией доверием народа, достойно представляющей государство и соответствующей самым высоким международным стандартам”.
“Сегодня наш народ имеет в вашем лице постоянно развивающуюся и расширяющуюся государственную гуманитарную структуру, готовую всегда оказать помощь. Люди сегодня не сомневаются в том, что при необходимости им на помощь придут даже для преодоления кажущихся безвыходными ситуаций и испытаний”, – отметил президент Армении.
Глава государства также констатировал очевидный прогресс и достижения э в сферах управления, в частности, формирования новой культуры кризисного управления, эффективного межведомственного сотрудничества, вовлечения потенциала всей страны для решения базовых проблем.
Подобные достижения подразумевают также большую ответственность и сохранение темпов роста”, – отметил Серж Саргсян. Я уже вижу, что работники МЧС выполнят распоряжение по обеспечению качественных услуг для отдаленных, в особенности приграничных общин. Предстоит проделать большую работу в сферах спасательной, гидрометеорологической, антиградовой службы, сейсмической и гражданской защиты, обеспечения технической безопасности. Долг патриотичных сотрудников министерства заключается в защите жителей нашей страны не только от стихийных бедствий, но и от угроз незавершенной войны”, – подчеркнул президент Армении.
Президент Армении вновь поздравил сотрудников МЧС и пожелал им и впредь столь же достойно осуществлять свою миссию по защите населения и территорий.