Կալանավորի պնդմամբ՝ ոստիակնները բռնություն են գործադրել իր նկատմամբ՝ տեղեկություններ կորզելու նպատակով 06/17/2014   12:08  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Արմեն Գ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, ըստ կալանավոր Արմեն Գ.-ի հաղորդման` 2013 թվականի դեկտեմբերին ՀՀ ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության Վարդենիսի բաժնում ոստիկանները տեղեկություններ կորզելու նպատակով բռնություն են գործադրել իր նկատմամբ` ձեռքերով և ոտքերով հարվածներ են հասցրել մարմնի տարբեր հատվածներին` պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:

В Армении заключенный утверждает, что полицейские выбивали из него силой информацию 06/17/2014   12:51  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении на основании заявления заключенного УИУ “Нубарашен” Армена Г. возбудила уголовное дело по признакам ч. 2 ст.309 УК РА.
Как сообщается на сайте ССС РА, Армена Г. утверждает, что в декабре 2013 году в целях получения информации сотрудники Варденисского отдела Гегаркуникского областного управления полиции с целью выбивания информации применили в отношении него насилие, наносили ему удары ногами и руками по разным частям тела, причинив ему телесные повреждения.