Քաղաքացու հաղորդմամբ՝ իրեն ձեռնաշղթաներով շղթայակապված վիճակում տևական ժամանակ պահել են անազատության մեջ 06/02/2014   10:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Տիգրան Յ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, ըստ քաղաքացի Տիգրան Յ.-ի հաղորդման` 2014թ. մայիսի 5-ին` ժամը 24:00-ի սահմաններում, բերման է ենթարկվել ՀՀ ոստիկանության Ստեփանավանի բաժին, որտեղ իրեն, օրենքի խախտմամբ, ձեռնաշղթաներով շղթայակապված վիճակում, տևական ժամանակ ապօրինի պահել են անազատության մեջ` դրանով իսկ էական վնաս պատճառելով իր իրավունքներին և օրինական շահերին:
21:01 13/08/2013  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազը վերացրել է քրեական հետապնդում չիրականացնելու մասին որոշումը

Задержанный в Армении утверждает, что полицейские долгое время незаконно удерживали его в неволе 06/02/2014   11:06  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе на основании заявления гражданина Тигран Й., возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 309 УК РА.
Как сообщается на сайте ССС РА, гражданин Тигран Й. утверждает, что 5 мая 2014г., около 24.00 был подвергнут приводу в Степанаванский отдел полиции, где в нарушение закона РА его в наручниках долгое время удерживали в неволе, тем самым причинив существенный вред его правам и законным интересам.