Ըստ կալանավորի՝ խոստովանական ցուցմունքներ տալու համար ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ենթարկվել է բռնությունների 05/05/2014   09:54  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Վ.Յ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, ըստ կալանավորի հաղորդման` 2014թ. ապրիլի 2-ին` ժամը 23:45-ի սահմաններում, ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Կումայրիի բաժնում խոստովանական ցուցմունքներ տալու համար ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ենթարկվել է բռնությունների, ապա շուրջ չորս ժամ ապօրինի պահվել ոստիկանության հիշյալ բաժնի վարչական շենքում:

Заключенный УИУ “Артик” обвинил полицейских в применении насилия 05/05/2014   10:39  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным  в Специальной следственной службе Армении на  основании заявления заключенного УИУ “Артик” В.Г., возбуждено уголовное дело по ч. 2ст. 309 УК РА.
Как сообщается на официальном сайте ССС РА,  согласно заявлению заключенного, 2 апреля 2014г., в 23.45 сотрудники полиции в отделе Кумайри Ширакской областной полиции применили к нему насилие  с тем, чтобы он дал признательные показания, а затем около четырех часов удерживали его в административном здании вышеупомянутого отдела.