Հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, արձակվել է 3500 կրակոց 06/14/2014   13:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հունիսի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3500 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են հավատարիմ մնալ հրադադարի պահպանման ռեժիմին և առաջնային գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացրել մարտական դիրքերի պաշտպանություն:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе порядка 400 раз 06/14/2014   14:52  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 8 по 14 июня на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 400 раз. Было произведено более 3500 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций. Об сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР остались верны режиму перемирия и продолжали уверенно осуществлять защиту боевых позиций по всему периметру линии соприкосновения.