Հակառակորդը կրակ է բացել Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ 04/19/2014   13:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հակառակորդը  կրկին կրակ է բացել Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ եղել են ինչպես երեկ երեկոյան, այնպես էլ՝ այսօր առավոտյան, սակայն, Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով, դրանք շատ չեն եղել և անգամ մեր կողմից պատասխան կրակ չի բացվել:
Ինչ վերաբերում է տեղեկություններին, որ հակառակորդը կրակ է բացել դաշտում աշխատող գյուղացիների ուղղությամբ, Արծրուն Հովհաննիսյանը ո՛չ հերքեց ո՛չ հաստատեց՝ հավելելով, որ  յուրաքանչյուր տարի՝ գարնանը, երբ սկսվում են հողի հետ աշխատանքները, լինում են նաև այդպիսի դեպքեր:

ВС Азербайджана открыли огонь по приграничным селам Тавушской области Армении 04/19/2014   13:25  |  Лента новостей
ВС Азербайджана в очередной раз открыли огонь по приграничным селам Тавушской области. Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованнисян.
Противник вел обстрел в направлении позиций как вечером, так и сегодня утром, однако, по словам Арцруна Ованнисяна, доносились редкие выстрелы, и наша сторона даже не открыла ответный огонь.
Что же касается информации о том, что противник открыл огонь в направлении жителей сел, работающих на поле, то Арцрун Ованнсиян ни опроверг, ни подтвердил эти сведения, добавив, что каждый год весной, когда начинаются полевые работы, имеют место подобные инциденты.