Շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ 03/22/2014   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ մարտի 16-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2 500 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

АО НКР: За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия на границе с Нагорным Карабахом порядка 300 раз 03/22/2014   14:55  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 16 марта по 22 марта на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана войск противник нарушил режим прекращения огня около 300 раз.
Было произведено более 2 500 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны НКР дали соразмерный ответ на провокационные действия противника и предприняли меры по обеспечению надежной защиты боевых позиций.