Սևանի կայազորի զինվորական դատախազն ազատվել է պաշտոնից 05/21/2014   17:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական, Սևանի զինվորական կայազորի դատախազ Թևոս Նարիմանի Միրզաբեկյանն ազատվել է պաշտոնից՝ անձնական դիմումի համաձայն:
Այս մասին տեղեկացնում են  ՀՀ գլխավոր դատախազությունից՝ նշելով, որ կայազորի զինվորական դատախազ է նշանակվել  արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գարիկ Սերյոժայի Հայրապետյանը։
Ի դեպ, կադրային նոր նշանակում է տեղի ունեցել նաեւ դատախազության աշխատակազմում։ Մասնավորապես՝ աշխատակազմի քարտուղարության պետ է նշանակվել Ռոման Սմբատյանը։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` մինչ նոր նշանակումը վերջինս աշխատել է ՀՀ արդարադատության նախարարությունում որպես վերահսկողության տեսչության գլխավոր մասնագետ։
Ի դեպ, դատախազության կառուցվածքում քարտուղարությունը ձևավորվել է վերջերս՝ ընդհանուր բաժնի, արխիվի հենքի վրա։

Тевос Мирзабекян освобожден с поста военного прокурора Севанского гарнизона 05/21/2014   18:14  |  Лента новостей
Советник юстиции первого класса, военный прокурор Севанского гарнизона Тевос Нариманович Мирзабекян освобожден от занимаемой должности, согласно заявлению об уходе по собственному желанию.
Об этом сообщает в Генпрокуратуре РА. Отмечается, что военным прокурором Севанского гарнизона назначен советник юстиции первого класса Гарик Айрапетян.
Отметим, что кадровые назначения были произведены и в аппарате Генпрокуратуры. В частности, начальником секретариата аппарата назначен Роман Смбатян. По имеющимся у ИА “ФактИнфо” сведениям, до нового назначения Р. Смбатян работал в Министерстве юстиции РА в качестве главного специалиста контрольной инспекции.