Օդանավակայանն ազատվում է հնացած ջարդոններից 03/13/2014   16:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունն այսօր որոշում է կայացրել վաճառել «Զվարթնոց» օդանավակայանի 22 միավոր տրանսպորտային միջոցներ:
Նման խնդրանքով կառավարությանն է դիմել «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերությունը, որին էլ կառավարության հետ կնքված կոնցեսիոն պայմանագրով օգտագործման էր հանձնված տվյալ գույքը:
1990-ականների արտադրության ավտոմեքենաների ընդհանուր արժեքը գնահատվել է 3 690 000 դրամ: Հետաքրքրական է, որ օդանավակայանի շահագործումից հանված 22 ավտոմեքենաներն էլ այդ գնով ցանկություն է հայտնել գնել Էջմիածնի շրջանի Նորակերտ գյուղի մի բնակիչ:
Կառավարության որոշման մեջ ներկայացված ցանկի համաձայն՝ վաճառքի հանված ավտոմեքեաների մեջ կան ինչպես մարդատար, այնպես էլ՝ բեռնատար ավտոմեքենաներ` «ՈւԱԶ-3303», «ՎԱԶ-2105», «ՊԱԶ-672», «Հոնդաի» միկրոավտոբուս, «ԿՕ-203» (ձյունաբեռնիչ), «Հոնդաի Սոնետ», ինչպես նաև «ՊԱԶ», «ԼԱԶ», «ԿԱՄԱԶ» և այլն:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին պետական գույքի կառավարման վարչությունից, վաճառքի հանված մեքենաների մաշվածությունը 91-100 % է, դրանք այլևս պիտանի չեն շահագրծման համար, դրա համար էլ գնահատվել են ընդամենը 3.6 մլն դրամ:
Իսկ թե ինչ նպատակով է Նորակերտ գյուղի բնակիչ Հարություն Հակոբյանը նման գին վճարել այդ մետաղի ջարդոնի համար, վարչությունում դժվարացան պատասխանել:

Житель Эчмиадзинского района согласился выложить 3.6 млн драмов за металлолом, от которого спешит избавиться ереванский аэропорт “Звартноц” 03/13/2014   17:16  |  Лента новостей
Правительство Армении сегодня приняло решение продать 22 единицы транспортных средств аэропорта “Звартноц”.
Правительство обратилось к компании “ Международные аэропорты Армения”, которой данное имущество по концессионному договору было передано для эксплуатации.
Общая стоимость автомашин 1990 года выпуска оценена в 3 690 000 драмов. Примечательно, что приобрести все снятые с эксплуатации 22 автомашины выразил желание один из жителей села Норакерт Эчмиадзинского района.
Согласно указанному в решении Правительства перечню, в числе автомобилей, выставленных на продажу, есть как легковые, так и грузовые: “УАЗ-3303”, “ВАЗ-2105”, “ПАЗ-672”, микроавтобус марки “Хендай” и т.д.
Как сообщили ИА “ФактИнфо” в управлении по управлению госимуществом Армении, степень изношенности выставленных на продажу автомобилей – в пределах 91-100%. Они являются непригодными для эксплуатации, поэтому оценили в 3.6 млн. драмов.
А вот, собственно, для каких целей житель села Норакерт Арутюн Акопян выложил такую сумму за металлолом, в управлении затруднились ответить.