Ուկրաինայի Ռադայում շրջանառության մեջ է դրվել ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու օրինագիծը 03/05/2014   16:44  |  Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայում շրջանառության մեջ է դրվել ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու ուղին ամրագրող օրինագիծը։ Այդ մասին այսօր հաղորդել է ИТАР-ТАСС գործակալությունը։
Տեղեկատվության համաձայն՝օրինագիծը մշակել են «Բատկիվշինա» խմբակցության պատգամավորները, ովքեր կարծում են, որ Ուկրաինայի՝ ալյանսից դուրս կարգավիճակը երկրին չի բերել անվտանգության երաշխիք։
Փաստաթղթի նախագծով նախատեսվում է փոփոխություններ կատարել «Ուկրաինայի ազգային անվտանգության հիմունքների» եւ «Ներքին եւ արտաքին քաղաքականության հիմունքների» մասին օրենքներում, որով օրենսդրորեն կամրագրվի եվրոատլանտյան ինտեգրումը եւ  Հյուսիսատլանտյան կազմակերպության պայմանագրին անդամակցելը կդիտարկվի որպես արտաքին քաղաքականության ռազմավարությունը։
22:38 04/03/2014  |  Միջազգային լրահոսՋոն Քերի. ԱՄՆ-ն պատրաստ է Ուկրաինային տրամադրել 1 մլրդ դոլարի վարկ
16:41 04/03/2014  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանն անդրդվելի է եւ զորքը կմտցնի Ուկրաինա՝ նման անհրաժեշտություն տեսնելու դեպքում
14:38 04/03/2014  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը Ուկրաինային զրկեց գազի գնի զեղչերից
19:18 03/03/2014  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայում վտանգված է արտահերթ նախագահական ընտրությունների անցկացումը
17:06 03/03/2014  |  Միջազգային լրահոսԲելգիայի արտգործնախարարը դեմ է Ռուսաստանին «Մեծ ութնյակից» հեռացնելուն

В Верховную Раду внесли законопроект о вступлении Украины в НАТО 03/05/2014 15:56 | Международные новости
В Верховной раде Украины зарегистрирован законопроект, определяющий курс страны на вступление в НАТО. Об этом сообщает ИТАР-ТАСС в секретариате парламента.
Согласно информации, проект закона относительно членства Украины в НАТО подготовили депутаты от фракции "Батькивщина", которая считает, что "внеблоковый статус Украины не принес стране гарантий безопасности".
Проектом документа предлагается внести изменения в закон "Об основах национальной безопасности Украины" и закон "Об основах внутренней и внешней политики", согласно которым на законодательном уровне закрепляется евроатлантическая интеграция и вступление в Организацию Североатлантического договора, как стратегия внешней политики Украины.