Արգիշտի Կիվիրյանը հայց ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության դեմ. Aravot 01/17/2014   12:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Aravot.am-ի տեղեկացմամբ՝ այսօր Վարչական դատարանում Armenia Today կայքի համակարգող Արգիշտի Կիվիրյանին վարչական պատասխանատվության ենթարկելու գործով քննությանը չէին ներկայացել հայցվոր կողմի՝ ՀՀ ոստիկանության ներկայացուցիչները:
Թեև դատական նիստի մասին պատշաճ ծանուցվել էին, բայց դատավոր Բաղդասարյանին հեռախոսազրույցով փոխանցեցին, որ իրենք իմացել են, թե դատական նիստը 17:00-ին է:
Կայքը  հիշեցնում է, որ Վարչական դատարանում քննվում է ՀՀ ոստիկանության հայցն ընդդեմ Արգիշտի Կիվիրյանի`ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելու համար վարչական պատասխանատվության ենթարկելու վերաբերյալ:
Դատավոր Բաղդասարյանը լրագրողներին արգելել է գործի քննության տեսաձայնագրումը: Նա մերժել է այդ հարցով Արգիշտի Կիվիրյանի միջնորդությունը: Փաստաբան Արամազդ Կիվիրյանն էլ դատարանին ներկայացրել է հակընդդեմ հայց:

Координатор Armenia Today Аргишти Кивирян подал встречный иск против Полиции Армении – Aravot 01/17/2014 13:09 | Лента новостей
Как сообщает сайт Aravot.am , сегодня сторона-истец – представители Полиции - не явилась на слушания в Административном суде Армении по делу о привлечении к ответственности координатора новостного портала Armenia Today Аргишти Кивиряна.
Хотя они были надлежащим образом извещены о судебном заседании, однако судье Багдасаряну передали в телефонной беседе, что по имеющимся у них сведениям заседание было намечено на 17.00.
Сайт напоминает, что в Административном суде рассматривается иск Полиции против Аргишти Кивиряна о привлечении его к административной ответственности за невыполнение законного требования полицейского.
Судья Багдасарян запретил журналистам проводить видеозапись слушаний.Он отклонил ходатайство Аргишти Кивиряна по данному вопросу. В свою очередь, адвокат Арамазд Кивирян представил суду встречный иск. Суд постановил отложить заседание до 26 февраля.