Տաքսիները՝ ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի տեսադաշտում 12/21/2013   09:28  |  Մամուլ
Տաքսի ծառայություն մատուցող ընկերությունները հայտնվել են ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի տեսադաշտում: Այս մասին է գրում «Ժողովուրդ»-ը՝ հավելելով, որ մի շարք դժգոհությունների հիման վրա ուսումնասիրվել է այդ ընկերությունների վարքագիծը՝ պարզելու, թե դրանք որքանո՞վ են բարեխիղճ աշխատում: Արդյոք իրականուևթյանը համապատասխանու՞մ է որպես նվազագույն սահմանված ուղեվարձը:
Հետագայում պարզ կդառնա, թե որ ընկերություններն են խաբել ուղևորներին: Որոշումները կհրապարակվեն հետագայում:
Ըստ թերթի տեղեկուուների՝ խախտում կատարած տաքսի ծառայությունների ցանկում է «Ռոբերտ-Տարոն» ՍՊԸ-ն, որը, համաձայն տարածված լուրերի, պատկանում է Տարոն Մարգարյանին և իր աներորդի, ԱԺ պատգամավոր Ռոբերտ Սարգսյանին: Համաձայն նույն լուրերի՝ ՍՊ ընկերությունը պետռեգիստրում գրանցված է Ռոբերտ Սարգսյանի անվամբ:

“Жоховурд”: Деятельность такси-сервисов попала в поле зрения ГКЗЭК Армении 12/21/2013 10:17 | Пресса
Компании, предоставляющие услуги такси, оказались в поле зрения Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении. Об этом пишет газета “Жоховурд”. Издание отмечает, что на основании ряда жалоб было изучено поведение данных компаний с тем, чтобы выяснить, насколько они добросовестно выполняют свою работу, и соответствует ли действительности установленный минимальный тариф за проезд.
А именно станет ясно, какие компании “обсчитывали” пассажиров. Решения по выявленным нарушениям будут обнародованы.
По сведениям газеты, в числе такси-сервисов, допустивших нарушения, ООО “Роберт-Тарон”, который, согласно муссируемым слухам, принадлежит Тарону Маргаряну и его шурину, депутату НС Роберту Саргсяну. Согласно той же информации, компания записана в госрегистре на имя Роберта Саргсяна.