ՍԴՀԿ Հայաստանի կազմակերպության ատենապետը հրաժարվել է ՀՀ վարչապետի օգնականի պաշտոնից 11/29/2013   14:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության` Հայաստանի կազմակերպության նորընտիր վարչության` նոյեմբերի 28-ին գումարած անդրանիկ նիստում ատենապետ է ընտրվել Նարեկ Գալստյանը:
ՍԴՀԿ Հայաստանյան կազմակերպության նորընտիր ատենապետը, ով 2012 թ-ի սեպտեմբերից  զբաղեցնում էր ՀՀ վարչապետի օգնականի պաշտոնը, այդ պաշտոնից ազատվելու դիմում է ներկայացրել: Այս որոշումը պայմանավորված է ՍԴՀԿ կանոնադրության պահանջով՝ կուսակցության վարչության անդամ չի կարող լինել նշանակովի պաշտոն զբաղեցնող անձը:

Председатель Армянской организации СДПГ Нарек Галстян отказался от поста помощника премьер-министра Армении 11/29/2013   14:55  |  Лента новостей
На созванном 28 ноября премьерном заседании Армянской организации “Социал-демократической партия “Гнчакян” председателем был избран Нарек Галстян.
Новоизбранный председатель Армянской организации СДПГ, который с 2012г. занимает пост помощника премьер-министра РА, подал заявление об отставке. Это решение обусловлено требованием устава СДПГ – членом управления партии не может стать лицо, занимающее пост по назначению.