Նոյեմբերի 4-ից նոր արագաչափեր հանրապետության ավտոճանապարհներին 10/24/2013   14:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մասնավորապես, 2013 թ. նոյեմբերի 4-ից գործարկվելու են հետևյալ վայրերում նոր տեղադրված երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողության արագաչափ սարքերը՝
1. Հ-4 «Երևան-Եղվարդ-Արագյուղ-Հարթավան-Մ-3» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 20.2 կմ (Կոտայքի մարզ, ք. Եղվարդ, Չարենցի փողոց)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է,
2. Հ-4 «Երևան-Եղվարդ-Արագյուղ-Հարթավան-Մ-3» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 19.1 կմ (Կոտայքի մարզ, ք. Եղվարդ, Երևանյան խճուղի)՝ 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է,
3. Հ-4 «Երևան-Եղվարդ-Արագյուղ-Հարթավան-Մ-3» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 2.5 կմ (Կոտայքի մարզ, Զովունի գյուղի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է,
4. Հ-5 «Հ-6-Նոր Գեղի-Արգել-Արզական-Հրազդան» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 2.1 կմ (Կոտայքի մարզ, Նոր Գեղի գյուղի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ոստիկանությունից, ճանապարհային ոստիկանությունը հորդորում է վարորդներին պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները:

С 4 ноября на дорогах Армении будут задействованы новые радары скорости 10/24/2013   15:50  |  Лента новостей
Дорожная полиция информирует, что на столичных улицах и трассах межгосударственного значения продолжаются работы по установлению спидометров, контролирующих скорость движения ТС и фиксирующих нарушения ПДД. В частности, с 4-го ноября 2013 г. будут задействованы следующие спидометры, недавно установленные на нижеперечисленных участках дорог:
1. 20.2 км автодороги республиканского значения Р-4 “Ереван-Егвард-Арагюх-Артаван-М-3”, (Котайкская область, г. Егвард, улица Чаренца) - 1 спидометр, по двум направлениям, максимальная допустимая скорость ТС на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
2. 19.1 км автодороги республиканского значения Р-4 “Ереван-Егвард-Арагюх-Артаван-М-3”, (Котайкская область, г. Егвард, Ереванян шоссе) - 1 спидометр, по двум направлениям, максимальная допустимая скорость ТС на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
3. 25 км автодороги республиканского значения Р-4 “Ереван-Егвард-Арагюх-Артаван-М-3”, (Котайкская область, административная территория села Зовуни) - 1 спидометр, по двум направлениям, максимальная допустимая скорость ТС на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
4. 21 км автодороги республиканского значения Р-5 “Р-6- Нор Гехи- Аргел-Арзакан-Раздан”, (Котайкская область, административная территория села Нор Гехи) - 1 спидометр, по двум направлениям, максимальная допустимая скорость ТС на данном участке дороги составляет 60 км/ч.