Կադրային փոփոխություններ` դատախազությունում 10/11/2013   08:40  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ դատախազությունում շարունակվում են կադրային փոփոխությունները: «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունների համաձայն` ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն եւ կազմակերպված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ է նշանակվել Գագիկ Խաչիկյանը, ով մինչ նոր նշանակումը զբաղեցնում էր մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի պաշտոնը:
Իսկ նշված վարչության պետ նշանակվել է Արտակ Հարությունյանը` ազատվելով ՀՀ ազգային անվտանգության մարմիններում քննվող եւ կիբերհանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
Ի դեպ նշենք, որ Ա.Հարությունյանը ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանի որդին է եւ վարչության պետի տեղակալ էր նշանակվել  վերջերս:
Մեր աղբյուրների հավաստմամբ` վերջնական է նաեւ Երեւան քաղաքի դատախազի թեկնածուի հարցը, եւ այդ պաշտոնին նշանակվել է Շենգավիթի վարչական շրջանի դատախազ Արթուր Դավթյանը:
Հիշեցնենք, որ նա վերջերս էր նշանակվել նշված վարչական շրջանի դատախազ` ՀՀ նախկին դլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի հրամանով:
Երեւան քաղաքի նախկին դատախազ Հրաչյա Բադալյանը ՀՀ Նախագահի` հոկտեմբերի 10-ի հրամանագրով նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ:
10:59 02/09/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴատախազությունը հայտնաբերել է խախտումներ
19:27 20/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՍեմինար՝ «Կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների դեմ պայքար» թեմայով
13:57 01/07/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ ՀՀ Գլխավոր Դատախազությունը ՎՊ-ից լրացուցիչ նյութեր է պահանջել
20:32 04/06/2013  |  Քրեական խրոնիկոնՎարկ է ձեւակերպել կեղծ փաստաթղթերի օգտագործմամբ
18:11 03/04/2013  |  ԳՈՐԾ #«Սևան» ազգային պարկի» նախկին տնօրենը դատապարտվեց ազատազրկման
18:56 12/02/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԿալանավայրերում ինքնավնասումների դեպքերը մտահոգիչ են
16:01 09/11/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԴատապարտվեց ազատազրկման
18:21 18/10/2012  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴատախազությունը ՏՄՊՊՀ-ից պահանջել է խախտումների վերաբերյալ փաստաթղթերը
16:56 12/10/2012  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՉարաշահումներ Մասիսի թիվ 5 ավագ դպրոցի հիմնանորոգման աշխատանքներում
10:27 29/09/2012  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՁերբակալվել է քաղշիննախի շինարարության քաղաքականության վարչության նախկին պետը

Кадровые изменения в системе Прокуратуры Армении 10/11/2013   09:44  |  Актуальная тема
В системе Прокуратуры Армении продолжаются кадровые изменения. По сведениям ИА “Фактинфо”, начальником Управления по делам коррупции и организованной преступности Генпрокуратуры РА назначен Гагик Хачикян, который ранее занимал пост главы Управления по делам преступлений против человека.
Главой вышеупомянутого управления назначен Артак Арутюнян, ранее занимавший пост заместителя начальника управления Генпрокуратуры РА по делам, расследуемым в органах национальной безопасности и киберпреступлений.
Отметим, что А. Арутюнян – сын председателя Конституционного суда Армении Гагика Арутюняна и был назначен на должность заместителя главы Управления недавно.
По сведениям наших источников, решен также вопрос о назначении прокурора города Ереван. На этот пост назначен прокурор административного района Шенгавит г. Ереван Артур Давтян.
Напомним, что он был недавно назначен на должность прокурора вышеупомянутого административного района указом бывшего генпрокурора Армении Агвана Овсепяна.
Экс-прокурор города Ереван Грачья Бадалян указом президента Армении от 10 октября был назначен заместителем генпрокурора РА.