«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: Էպոսագետը կդիմի ՄԻԵԴ 10/05/2013   10:12  |  Մամուլ
Էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը շարունակում է գտնվել Երևանի «Կենտրոն» ՔԿՀ-ում: Այս մասին թղթակցին տեղեկացրել է Սեդրակյանի շահերի պաշտպան Ալեքսանդր Սիրունյանը: Նա նաև ասել է, որ Վ.Սեդրակյանի գործով դատավճիռն ստացել են, սակայն վերաքննիչ բողոք դեռևս չեն կազմել: Նշել է նաև, որ իրենք վճիռը բողոքարկելու են վերաքննիչ դատարան, իսկ եթե դատավճիռը չբեկանվի, դիմելու են նաև ՄԻԵԴ:
Լրատվամիջոցը միաժամանակ հիշեցնում է, որ Վ.Սեդրակյանին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-38-305-րդ հոդվածներով, և նա դատապարտվել էր 14 տարվա ազատազրկման:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի՝ 05.10.13թ. համարում:
11:21 24/09/2013  |  Մամուլ«ԱՌԱՎՈՏ»: Պարույր Հայրիկյան.«Ես բավարարված կլինեի, երբ հանցագործության կծիկը մինչև վերջ բացվեր»

“Айкакан Жаманак”: Эпосовед Вардан Седракян обратится в ЕСПЧ 10/05/2013   10:32  |  Пресса
Эпосовед Вардан Седракян все еще находится в медцентре “Кентрон”. Об этом корреспонденту газеты сообщил представляющий интересы Седракяна  адвокат Александр Сирунян. Он также отметил, что они получили текст приговора по делу Седракяна, однако еще не составили апелляционной жалобы. Адвокат заявил, что они обжалуют приговор в Апелляционном суде. Если же его не отменят, то обратятся в Европейский суд по правам человека(ЕСПЧ).
СМИ напоминает, что В. Седракяну было предъявлено обвинение по ст. 34-38-305. Он был приговорен к 14 годам лишения свободы.