Հայ տղամարդը մեղադրվում է կնոջը սպանելու, իր երկու երեխաներին դանակահարելու մեջ 09/30/2013   00:07  |  Ընտանեկան իրավունք
Կոտայքի մարզի Ակունք գյուղի բնակիչ, 37-ամյա Աշոտ Գեւորգյանը մեղադրվում է իր կնոջը սպանելու, երկու անչափահաս աղջիկներին դանակահարելու մեջ եւ այս օրերին դատավարությունը տեղի է ունենում Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանում:
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ 2013 թվականի հունիսի 9-ին ողբերգություն էր տեղի ունեցել Ակունք գյուղում.իրենց իսկ տանը` երեկոյան ժամը 21:30-ի սահմաններում, ըստ ոստիկանության,  Աշոտ Գևորգյանը դանակահարել և սպանել է կնոջը` 1982 թ. ծնված Անուշ Գասպարյանին, դանակով մարմնական վնասվածքներ հասցրել դստրերին` 2001 թ. ծնված Շողակաթ և 2007 թ. ծնված Մարիամ Գասպարյաններին, որից հետո՝ դանակով հարվածել է իրեն` ստանալով որովայնի առաջնային պատի կտրած-ծակած վերք:
Դատաբժշկական եզրակացությունների համաձայն,  Ա.Գեւորգյանը դանակով հարվածներ է հասցրել կնոջ կրծքավանդակին և որովայնի առաջնային պատին:  Երեք մարմնական վնասվածք պատճառվել է 12-ամյա Շողակաթին` աջ թուլակողի, ձախ թուլակողի և աջից որովայնի շրջանին,  իսկ  6-ամյա Մարիամին վնասվածք էր պատճառվել որովայնի առաջնային պատին և աջ զստոսկրի թևի շրջանին, որոնք ռեալ վտանգ են պարունակել կյանքի համար: Բարեբախտաբար երեխաների կյանքը հաջողվել է փրկել:
Ա.Գեւորգյանին մեղադրանք է առաջադրվել դիտավորյալ սպանության եւ կյանքի համար վտանգավոր մարմնական վնասվածքներ պատճառելու համար, իսկ գործը գտնվում է դատավոր Յուրի Բաղդասարյանի վարույթում:

В Котайкской области Армении идет суд над 37-летним мужчиной, искромсавшим до смерти ножом жену и ранившим собственных детей 09/30/2013   08:38  |  Семейное право
37-летний житель села Акунк Котайской области Армении Ашот Геврокян обвиняется в убийстве жены и нанесении ножевых ранений своим двум несовершеннолетним дочерям. В суде общей юрисдикции Котайкской области Армении в эти дни проходит судебное разбирательство по данному делу.
Как уже сообщало информагентство “ФактИнфо”,9 июня 2013г. произошла трагедия в селе Акунк. Ашот Геворкян в своем доме до смерти искромсал ножом жену – Ануш Гаспарян, 1982 года рождения, нанес ножевые ранения дочерям – Шогакат Гаспарян 2001 г.р. и Мариам Гаспарян 2007 г.р., после чего пырнул себя ножом, вследствие чего получил колото-резаное ранение передней стенки брюшной полости.
Согласно заключению судмедэкспертизы, Ашот Геворкян ударил ножом жену в область грудной клетки и передней стенки брюшной полости. 12-летняя Шогакат получила три ножевых ранения, у 6-летней Мариам были диагностированы раны в области передней брюшной полости и правой руки, которые представляли реальную угрозу для жизни. К счастью, медикам удалось спасти жизнь детям.
Ашоту Геворкяну предъявлено обвинение в предумышленном убийстве и причинении тяжкого вреда здоровью, опасного для жизни человека. Дело находится в производстве судьи Юрия Багдасаряна.
Отметим, что в качестве вещественных доказательств к делу приобщены 6 изъятых с места преступления ножей.