Իշխան Զաքարյանն առաջիկայում հետաքրքիր բացահայտումներ է խոստանում 06/13/2013   16:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերահսկիչ պալատն առաջիկայում հետաքրքիր փաստեր կհրապարակի, երբ կներկայացնի Առողջապահության նախարարության հատուկ ծրագրերի ուսումնասիրության 2013թ.-ի հաշվետվությունները: Այս մասին Ազգային ժողովի այսօրվա նիստում պատգամավորներին խոստացավ ՎՊ նախագահ Իշխան Զաքարյանը:
«Կարծում եմ, բավականին հետաքրքիր է լինելու, չէ՞ որ այսօր մենք հաստատում ենք բյուջեով 70 մլրդ դրամ այդ բնագավառին, որից համարյա 50 մլրդ-ն ունի սոցիալական ուղղվածություն: Արդյո՞ք այդ սոցիալական ուղղվածության գումարները մինչև վերջ հասնում են, արդյո՞ք դա մինչև շարքային քաղաքացի գնում է: Այստեղ է խնդիրների խնդիրը: Եվ հենց այդ առումով, ես կարծում եմ, 2013թ.-ի հաշվետվությունները շատ ավելի հետաքրքիր են լինելու: Այդ ժամանակ լավն էլ կլսենք, վատն էլ կլսենք»,-վստահեցրեց ՎՊ նախագահը:

Глава Контрольной палаты Армении Ишхан Закарян обещает в ближайшее время обнародовать "интересные факты" 06/13/2013   18:18  |  Лента новостей
"Контрольная палата в ближайшее время обнародует весьма интересные факты, которые представит в отчете за 2013г., составленном по итогам исследования специальных программ Минздрава Армении",- пообещал в ходе сегодняшнего заседания в НС председатель КП Ишхан Закарян.
“Полагаю, что будет весьма интересно. Ведь сегодня мы предусматриваем по госбюджету 70 млрд,” драмов для этой сферы, из коих почти 50 млрд. драмов имеют социальную направленность. Доходят ли эти средства до рядового гражданина? В этом и заключается проблема проблем. Именно в этой связи, я думаю, что отчеты за 2013г. будут гораздо более интересными. Тогда и услышим как хорошее, так и плохое”, - заверил председатель Контрольной палаты.