Մայրաքաղաքի ավագանու անդամները կստանան փոխհատուցում 04/05/2013   13:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանին ապրիլի 5-ին գումարված հերթական նիստում միաձայն կողմ քվեարկությամբ հավանություն է տվել Երևան քաղաքի ավագանու անդամներին իրենց պարտականությունների կատարման հետևանքով առաջացած ծախսերի դիմաց Երևան քաղաքի 2013 թվականի բյուջեով նախատեսված համապատասխան գումարներից ամսական 35.000-ական դրամ դրամական փոխհատուցում տրամադրելու մասին որոշման նախագծին:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ ավագանին հավանություն է տվել նաև Երևան համայնքի սեփականություն համարվող մի շարք բնակարաներ անհատույց օտարելու ինչպես նաև հողամասերի փոխանակության մասին որոշման նախագծերին:
Միաձայն հավանություն է տրվել նաև անվանի բանաստեղծ, հրապարակախոս Լյուդվիգ Դուրյանի, պետական գործիչ Մուշեղ Դանիելյանի, վաստակավոր շինարար Աբրահամ Սարգսյանի հիշատակները հավերժացնող հուշատախտակներ տեղադրելու մասին որոշման նախագծերին:
Միաժամանակ որոշվել է Երևան քաղաքի ավագանու հերթական հաջորդ նիստը գումարել մայիսի 22-ին՝ ընտրություններից հետո։

Ереванская мэрия намерена компенсировать членам Совета старейшин расходы 04/05/2013   15:04  |  Лента новостей
На созванном 5 апреля очередном заседании Совета старейшин Еревана единогласно был одобрен проект решения о предоставлении членам Совета старейшин за счет предусмотренных по госбюджету 2013г. средств ежемесячной компенсации расходов в размере 35 000 драмов, имевших место вследствие исполнения их обязанностей.
В отделе информации по связям с общественностью Мэрии Еревана сообщают, что Совет старейшин одобрил также проекты решения о безвозмездном отчуждении ряда квартир, являющихся собственностью Еревана и обмене земельных участков.
Были утверждены также проекты решения об установке мемориальных досок, увековечивающих память именитого поэта, публициста Людвига Дуряна, государственного деятеля Мушега Даниэляна, заслуженного строителя Абраама Саргсяна.