Ընտրագրավը մուծեց նաև ութերորդ թեկնածուն 01/08/2013   18:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության Նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրություններում որպես թեկնածու գրանցվելու համար թերի փաստաթղթեր ներկայացրած 8 թեկնածուներից մեկը` «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը, հունվարի 8-ին ԿԸՀ է ներկայացրել 8 մլն դրամի չափով ընտրական գրավի վճարման անդորրագիրը: Այս մասին «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեց ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
Այսպիսով` առաջադրված 15 թեկնածուներից 8-ը ներկայացրել են գրանցման համար բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերը: Նրանք են ՀՀ գործող Նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը, «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, «Ազատություն» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը, «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը, անկուսակցականներ` հասարակական կարգով «Փախստականների և միջազգային իրավունքի» բարեգործական հասարակական կազմակերպության քաղաքական հարցերով խորհրդատու Արման Մելիքյանը, էպոսագետ, ոչ մի տեղ չաշխատող Վարդան Սեդրակյանը, «Ռադիո Հայ» ՍՊԸ ժողովի նախագահ Անդրիաս Ղուկասյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօրվա նիստում ԿԸՀ-ն որոշել է Ընտրական օրենսգրքով սահմանված 48 ժամ ժամանակ տալ ԿԸՀ ներկայացրած փաստաթղթերը լրացնելու, մասնավորապես` 8 մլն դրամի չափով ընտրական գրավի վճարման անդորրագիրը ներկայացնելու համար:
Առայժմ գրավը չեն վճարել ինքնաառաջադրված անկուսակցականներ` ոչ մի տեղ չաշխատող` Ռոբերտ Ահարոնյանը և Մհեր Հայրապետյանը, թոշակառու Պավլիկ Սարգսյանը, Երևանի Խ. Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանի դասախոս Նարինե Մկրտչյանը, Հայաստանի մարտական կարատե կոբուդոյի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Աբրահամյանը, «Քաշաթաղ» ՀԿ-ի նախագահ Ռոբերտ Սիմոնյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ, փաստաբան Ռուբեն Այվազյանը:

Арам Арутюнян стал восьмым кандидатом, внесшим избирательный залог 01/08/2013   18:57  |  Лента новостей
На предстоящих 18 февраля выборах главы государства один из 8 кандидатов, представивших неполный перечень документов, необходимых для регистрации в качестве кандидата в президенты Армении - председатель партии “Национальное согласие” Арам Арутюнян - 8 января представил в ЦИК квитанцию, подтверждающую внесение кандидатом избирательного взноса в размере 8 млн. драмов.
Таким образом, сумму избирательного залога в 8млн. драмов из 15 выдвиженцев на пост президента внесли только восемь кандидатов. Это действующий глава государства, председатель Республиканской партии Серж Саргсян, председатель партии “Национальное согласие” Паруйр Айрикян, лидер партии “Наследие” Раффи Ованнисян, председатель партии “Свобода” Грант Багратян, советник по политическим вопросам сети гражданского общества “Беженцы и международное право”, экс-глава МИД НКР Арман Меликян, безработный эпосовед Вардан Седракян и директор “Ай-радио” Андреас Гукасян. К ним присоединился сегодня и Арам Арутюнян.
Напомним, что на сегодняшнем заседании Центризбирком решил предоставить, согласно Избирательному кодексу, 48 часов на восполнение представленных в ЦИК документов, в частности, на предоставление квитанции об уплате избирательного залога в 8 млн. драмов.
Пока избирательный залог не внесли беспартийные самовыдвиженцы: безработный Роберт Агаронян и Мгер Айрапетян, пенсионер Павлик Саргсян, преподаватель Ереванского государственного педагогического университета, директор Национального пресс-клуба Армении Нарине Мкртчян, президент Национальной федерации боевого карате и кобудо Тарон Абрамян, руководитель общественной организации “Кашатаг” Роберт Симонян, член партии “Процветающая Армения” адвокат Рубен Айвазян.
18:59 31/12/2012  |  Избирательное правоЗа президентское кресло поборется и член партии “Процветающая Армения”
15:52 31/12/2012  |  Избирательное правоЕще одним безработным кандидатом на пост президента стало больше
13:44 31/12/2012  |  Избирательное правоРаффи Ованнисян выдвинул свою кандидатуру на пост главы государства