Նախագահի պաշտոնին հավակնում է նաև կարատեիստը 12/30/2012   14:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը քիչ առաջ ընդունել է ինքնաառաջադրման միջոցով Հանրապետության նախագահի 2013թ.-ի փետրվարի 18-ին կայանալիք ընտրություններում թեկնածու առաջադրվելու համար Հայաստանի մարտական կարատե կոբուդոյի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ, անկուսակցական Տարոն Աբրահամյանի փաստաթղթերը: Այս մասին «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեց ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
Այսպիսով` ԿԸՀ-ն դեկտեմբերի 25-ից ի վեր արդեն ստացել է թեկնածուների առաջադրման 11 հայտ:
Նախորդ օրերին առաջադրվել էին ՀՀ գործող Նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը, «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը, «Ազատություն» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը, անկուսակցականներ, ոչ մի տեղ չաշխատող` էպոսագետ, ծնված Վարդան Սեդրակյանը և Մհեր Հայրապետյանը, «Ռադիո Հայ» ՍՊԸ ժողովի նախագահ Անդրիաս Ղուկասյանը, թոշակառու Պավլիկ Սարգսյանը, Երևանի Խ. Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանի դասախոս, Մամուլի ազգային ակումբի նախագահ Նարինե Մկրտչյանը և հասարակական կարգով «Փախստականների և միջազգային իրավունքի» բարեգործական հասարակական կազմակերպության քաղաքական հարցերով խորհրդատու, ԼՂՀ նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը: Ս.Սարգսյանն առաջադրվել է ՀՀԿ-ի, Հ.Բագրատյանը` «Ազատություն» կուսակցության կողմից, մնացած ութը` ինքնաառաջադրման միջոցով:

Одиннадцатым выдвиженцем на пост главы государства стал каратист 12/30/2012   14:52  |  Актуальная тема
В Центральную избирательную комиссию немногим ранее представил документы для выдвижения своей кандидатуры на предстоящих 18 февраля 2013г. выборах президента Армении президент Национальной федерации боевого карате и кобудо Тарон Абрамян. Об этом сообщила пресс-секретарь председателя ЦИК Эрмине Арутюнян.
Ранее необходимые документы подали действующий глава государства, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян, председатель объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян, председатель партии “Национальное согласие” Арам Арутюнян, депутат НС Грант Багратян, эпосовед Вардан Седракян, физик Мгер Айрапетян, директор“Ай-радио” Андреас Гукасян, пенсионер Павлик Саргсян, преподаватель Ереванского государственного педагогического университета, директор Национального пресс-клуба Армении Нарине Мкртчян, экс-глава МИД НКР Арман Меликян.Серж Саргсян был выдвинут от Республиканской партии Армении, Грант Багратян от партии “Свобода”, остальные восемь - в порядке самовыдвижения.