Բռնվեց 19 տարի անց 12/12/2012   11:34  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 23.30-ին, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները Մոսկվա-Երևան չվերթով Հայաստան են տեղափոխել 1973թ. ծնված Մեխակ Հ.-ին, ով 1993թ. սեպտեմբերի 23-ից ոստիկանության Գավառի բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի (սպանության փորձ) 2-րդ մասի 8-րդ կետի և 175-րդ հոդվածի (ավազակություն) 2-րդ մասի 3-րդ կետի մեղադրանքով:
Բացատրական աշխատանք Երևան-Մոսկվա չվերթի ժամանումից հետո
Ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ՝ դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 15.45-ին, Երևան-Մոսկվա չվերթի ժամանումից հետո բաժին է ներկայացել 1988թ. ծնված Հարություն Ղ.-ն, ով դեկտեմբերի 5-ից հետախուզվում էր դիտավորությամբ առողջությանը թեթև վնաս պատճառելու մեղադրանքով:
Բացատրական աշխատանք 5 տարի հետախուզելուց հետո
Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության և Կենտրոնականի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ՝ դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 11.30-ին, բաժին է ներկայացել 1984թ. ծնված Գուրգեն Բ.-ն, ով 2007թ. հուլիսի 21-ից հետախուզվում էր սպանության մեղադրանքով:
Թունավորում լոգարանում
Դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 23.50-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Գավառի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շմոլ գազի թունավորումով իրենց մոտ է տեղափոխվել 1981թ. ծնված Իրինա Սարդարյանը: Պարզվել է, որ նա տան լոգարանում թունավորվել է շմոլ գազից:
Թունավորումով գազօջախից գազի արտահոսքի հետևանքով
Դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 11.00-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Մարտունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շմոլ գազի թունավորումով իրենց մոտ է տեղափոխվել Զոլաքար գյուղի 23-ամյա մի բնակիչ:

Задержан спустя 19 лет 12/12/2012   12:05  |  Криминальная хроника
11 декабря в районе 23.30 по местному времени служащие Главного управления уголовного розыска полиции РА специальным рейсом Москва- Ереван доставили в столицу Мехака Г. 1973 года рождения, который 23 сентября 1993г. разыскивался отделом полиции г.Гавара по обвинению в соответствии с пунктом 8 ч. 2 ст.34-104(попытка убийства) и по пункту 3ч.2 ст. 175(разбой).
Разъяснительные работы после прибытия самолета рейсом Ереван-Москва
Благодаря разъяснительным работам служащих отдела полиции Малатии 11 декабря в районе 15.45 после прибытия самолета рейсом Ереван-Москва был доставлен в отделение полиции Арутюн Г. 1988 года рождения, который с 5 декабря разыскивается по обвинению в умышленном причинении легкого вреда здоровью.
Разъяснительные работы после 5 лет розыска
Благодаря разъяснительным работам служащих Управления внутренней безопасности полиции и центрального отдела 11 декабря, в районе 11.30 был доставлен в отдел Гурген Б. 1984 года рождения, который 21 июля 2007г. разыскивался по обвинению в убийстве.
Отравление в ванной
11 декабря в районе 23.50 из больницы в отделение полиции Гавара поступило сообщение о том, что с подозрением на отравление угарным газом к ним доставлена Ирина Сардарян 1981 года рождения. Выяснилось, что она в своей ванной отравилась угарным газом. Обстоятельства уточняются. Ведется следствие.
Отравление вследствие утечки газа из газовой плиты.
11 декабря в районе 11.00 из больницы в отделение полиции Мартуни поступило сообщение о том, что с подозрением на отравление угарным газом к ним доставлена 23-летний житель села Золакар. Выяснилось, что он отравился вследствие утечки газа из газовой плиты. Ведется следствие.
20:46 06/12/2012  |  Криминальная хроникаДело об ограблении Ахурянского банкомата раскрыто
13:10 06/12/2012  |  Криминальная хроникаПолицейский сфабриковал доказательства. Предварительное следствие по этому делу продолжается
13:33 05/12/2012  |  Лента новостейВыстрелы в парадной
12:17 05/12/2012  |  Лента новостейНесчастный случай в Наири
11:37 30/11/2012  |  Криминальная хроникаУникальный памятник “Симфония камней” постепенно превращается в обычный стройматериал