Վիճաբանելուց հետո բանը հասել է կտրող-ծակող գործիքին 12/04/2012   15:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Նարինե Հովակիմյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Վահե Խաչատրյանի դեմ հարուցված քրեական գործով դատաքննությունը:
Վահե Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 15.04.2012թ. ժամը 17.00-ի սահմաններում Մարց գյուղի կենտրոնական մասում բարձր խոսելու համար վիճաբանել է համագյուղացի Արայիկ Հովակիմյանի հետ, որի ժամանակ ձեռքով մեկ անգամ հարվածել է վերջինիս դեմքին։ Ըստ մեղադրանքի՝ այնուհետև հանդիպել են Մարց գյուղի «Ժուլիկի աղբյուր» կոչվող վայրում, որտեղ կրկին առաջացած վիճաբանության ժամանակ Վահե Խաչատրյանը կտրող-ծակող գործիքով 5 անգամ հարվածել է Արայիկ Հովակիմյանի մարմնի տարբեր մասերին, վերջինիս առողջությանը դիտավորությամբ պատճառել կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս։
Վահե Խաչատրյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով, խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:

Громкий разговор довел до колюще-режущего предмета 12/04/2012   16:50  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Лорийской области под председательством судьи Нарине Овакимян продолжается судебное разбирательство по уголовному делу, возбужденному в отношении Ваге Хачатряна.
Ваге Хачатряну обвиняется в том, что он в районе 17.00 в центральной части села Марц повздорил с односельчанином Араиком Овакимяна из-за громкого разговора. Хачатрян нанес удар рукой пи лицу Ованнисяна. После чего они условились встретиться в местечке, известном жителям как “источник Джулика”, где снова во время ссоры и потасовки Ваге Хачатрян колюще-режущим предметом нанес удары по разным частям тела Овакимяна , причинив умышленно здоровью последнего опасный для жизни вред.
Ваге Хачатрян предъявлено обвинение по ч. 1, ст. 112 Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.